Tło, REBIS

Aktualności

Światowy bestseller Jedz, módl się, kochaj Elizabeth Gilbert – jest z nami już od 10 lat.
Wędrując po Italii, Indiach i Indonezji autorka z determinacją szukała prawdy o sobie.
Odmieniła  nie tylko swoje życie…

A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj” to opowieści  blisko 50 osób, które historia  Liz zainspirowała do życiowych zmian.

Elizabeth Gilbert spisała kiedyś wspomnienia ze swojej podróży. Wędrując po Italii, Indiach i Indonezji, przekraczała granice i pokonywała kilometry, ale przede wszystkim z determinacją poszukiwała prawdy o sobie. Jedz, módl się, kochaj rozeszło się w milionach egzemplarzy. Powstał też film (z Julią Roberts w roli Liz) ukazujący całą barwność egzotycznej scenerii, na której tle bohaterka stopniowo odkrywa wartość świadomego kierowania własnym życiem zgodnie z tym, co nazywa wewnętrzną prawdą.

  A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj” to niezwykła książka opowiadająca o tym, co zdziałała inna książka.

 A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj” to opublikowane 10 lat po pamiętniku Elizabeth Gilbert i opatrzone jej entuzjastycznym wstępem opowieści blisko pięćdziesięciu osób, które po przeczytaniu historii Liz zmieniły swoje życie. Z potrzeby podzielenia się niezwykłym i całkowicie nieoczekiwanym doświadczeniem napisali je ludzie, których różniło wszystko – narodowość, wiek, płeć, status społeczny, zawód. A jednak wszyscy oni ulegli wspaniałej sile inspiracji i zdołali odrzucić dawny styl życia, by rozpocząć wędrówkę nową ścieżką – czasem trudną i wyboistą, ale własną.

Niektóre transformacje tu opisane byłyby wręcz niewiarygodne, gdyby nie to, że – z prostotą i autentycznością – opowiadają o nich ludzie, których dotyczyły.

 Uważaj, Czytelniku. Grozi nam kolejna fala inspiracji. 

 Elizabeth Gilbert,  autorka światowego bestselleru Jedz, módl się, kochaj oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę…, od lat inspiruje czytelników. Zanim autorka osiągnęła tak spektakularny sukces, napisała powieści Ludzie z wysp i Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award). Za zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt otrzymała Pushcart Prize i była nominowana do Pen/Hemingway Award. Pracowała też jako dziennikarka w „GQ”, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. REBIS opublikował wszystkie wymienione książki jej autorstwa, a także Botanikę duszy oraz Wielką Magię.