Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Problem trzech ciał
Cixin Liu

Wspomnienie o przeszłości Ziemi |1

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

24,43 zł 34,90 zł oszczędzasz 30%

e-book (EPUB, MOBI)

23,92 zł 29,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

27,92 zł 34,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (CD)

27,92 zł 34,90 zł oszczędzasz 20%
więcej formatów

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE THREE-BODY PROBLEM. Book 1
ISBN:
978-83-8062-049-0
Wydanie:
2 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-03-14
Liczba stron:
456
Format:
132x202

Opis książki

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA.

NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2015 R.

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! -Barack Obama, były prezydent USA


Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA.

W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród Nebula, Prometeusza, Locusa, Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, wybrał ją jako jedną z najbardziej wartych przeczytania książek 2015 roku, a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku - po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją...

Science fiction w najlepszym wydaniu. Kim Stanley Robinson

Mistrz chińskiej SF proponuje Wojnę światów dla XXI wieku. „The Wall Street Journal"

Wybitna, godna wszelkich nagród powieść, która zasługuje na miejsce wśród klasyki science fiction. „SF Book Reviews"

Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii, w której królowie i cesarze znani z dziejów Zachodu i Chin łączą się w onirycznym świecie gry, a gliniarze i fizycy zajmują się światowymi spiskami, morderstwami i najazdem przybyszów z kosmosu w świecie rzeczywistym. George R.R. Martin

Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca. SFX

Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów. David Brin

Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was. Rick Riordan

Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią. „The Times”

Kamień milowy chińskiej fantastyki. „The New York Times”

Oszałamiająca powieść z intrygującą wschodnią perspektywą. (…) Podobnie jak epicka «Fundacja» Asimova ma szansę stać się klasykiem science fiction. „Starburst” (ocena: 9/10)

Wśród książek, które zmuszą cię do myślenia (…), ta jest nie do pobicia. SFFWorld.com

Cixin Liu (ur 1963 r.) to największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe (Galaxy), najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej. Polskim czytelnikom znany jest z doskonałego opowiadania Wędrująca Ziemia zamieszczonego w kultowej antologii „Kroki w nieznane” (2014). Inżynier z wykształcenia, mimo statusu literackiej gwiazdy kontynuuje pracę informatyka/inżyniera w elektrowni.
Photo by: (© Lin Yi'an)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (4)

Dla mnie książka spod pióra Chińczyka to zupełna nowość. Nigdy nie miałem okazji przeczytać czegoś z Dalekiego Wschodu (Królwie Dary recenzował drugi admin bloga ;) ). Pierwszą rzeczą, do której musiałem przywyknąć to to, że w chińskim podaje się najpierw nazwisko, potem imię (w sumie niedziwne, skoro Chińczyków jest ponad miliard). Tak więc Liu Cixin napisał książkę, która dostałą nagrodę Hugo a także jest polecana przez samego Barracka Obamę. Blurby mają to do siebie, że im bardziej zachęcają do czytania książki, tym bardziej książka potrzebuje boostera w postaci promocji przez znane osobistości, bo przeciętni czytelnicy nisko oceniają... Drugą rzeczą, tym razem już odnoszącą się do treści książki, do której musiałem przywyknąć to chińskie nazwiska - dość podobne, co może i sprawiało na początku trochę kłopotów, ale potem, jak już się udało połapać, szło bardzo szybko. Początek trochę nudzi. Owszem historie należy szanować, ale książka ma charakter rozrywkowy - książka chce, żeby nad nią spędzać czas, i w tym kontekście można jeszcze przymknąć oko na trochę historii o rewolucji kulturalnej w 1967 roku. Spokojnie da się przeżyć. Z tym, ze potem trzeba trochę stron przerzucić, zanim akcja w Problemie Trzech Ciał nabierze tempa. Dodatkowo czytelnik będzie zmuszony przegrzebywać się przez gąszcz pojęć z fizyki. Mi to akurat nie przeszkadzało, z wykształcenia jestem inżynierem i dla mnie prawie wszystko było zrozumiałe. Zabawa zaczyna się, gdy przed oczami Wanga pojawiają się tajemnicze cyfry, których nijak nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób, znanymi prawami fizyki. I w zasadzie potem już tylko akcja się rozkręca i rozkręca. Dalej jest już tylko lepiej. Sama gra Trzy Ciała w mojej opinii tworzy na tyle oryginalny świat, że autor mógłby się pokusić o napisanie książki tylko w jej świecie. Książka wciągnęła mnie (choć sprawa bardziej dalszej części powieści), okazała się na pewien sposób oryginalna i nie odstraszająca. Jedynie jakieś niedogodności wynikły z mojego braku kontaktu z kulturą chińską, a tak poza tym, naprawdę dobra pozycja.
Książki na Wieczór

Multimedia (1)

Recenzja książki "Problem trzech ciał" Cixin Liu - GeekMania.pl

Recenzja książki "Problem trzech ciał" Cixin Liu - GeekMania.pl

Recenzja książki "Problem trzech ciał" Cixin Liu - GeekMania.pl

Recenzja książki "Problem trzech ciał" Cixin Liu - GeekMania.pl