Tło, REBIS

Aktualności

Druga część trylogii Cixina Liu „Ciemny las” w księgarniach od 29 sierpnia!

Już 29 sierpnia do księgarń trafi druga część fenomenalnej trylogii Cixina Liu
pt. „Ciemny las”!
Książki chińskiego pisarza wzbudziły zachwyt wśród czytelników!
Wśród nich znalazły się osoby takie jak Barack Obama czy Mark Zuckenberg.
Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA

KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!”

                   – Barack Obama, były prezydent USA, o Problemie trzech ciał


Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami  „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał, otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.

Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został w dużej mierze unieszkodliwiony, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, czyli opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

 

„Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy – a Problem trzech ciał był niesamowity”. Tor.com

 

„Nie będziesz chciał, żeby ta książka kiedykolwiek się skończyła”. SF Signal

Cixin Liu (ur 1963 r.) to największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe (Galaxy), najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej. Polskim czytelnikom znany jest z doskonałego opowiadania Wędrująca Ziemiazamieszczonego w kultowej antologii „Kroki w nieznane” (2014). Inżynier z wykształcenia, mimo statusu literackiej gwiazdy kontynuuje pracę informatyka/inżyniera w elektrowni.