Tło, REBIS

O nas

Rok 2017 okazał się bardzo dobry w REBISIE. Przede wszystkim niespodziewanie odnieśliśmy duży sukces z dwoma tytułami Jaya Ashera dla młodzieży: 13 powodów przekroczyło sprzedaż 100 tys. egzemplarzy (serial w Netflixie), a Światło zdobyło tytuł Bestsellera Empiku w swojej kategorii. Fani fantastyki znakomicie przyjęli też polski debiut Cixin Liu Problem trzech ciał, a wydanie Niemców Piotra Zychowicza – tradycyjnie tak jak innych jego książek – odbiło się szerokim echem w mediach i wśród czytelników.

Do tego jak zwykle od lat już nagroda Fair Play (osiemnasty raz z kolei) i czternasty tytuł Książki Roku przyznany przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” (tym razem za Przesmyk suwalski Tadeusza A. Kisielewskiego).
Mamy nadzieję, że rok 2018 będzie równie dobry, a może i lepszy…

W literaturze pięknej tym razem propozycje hiszpańskie (Molina i Ibáñez oraz znakomita powieść Afonsa Cruza), portugalskie (noblista Saramago) i brazylijskie (Lisboa), ale będzie też na przykład zbiór ostatnich opowiadań F. Scotta Fitzgeralda.

W thrillerze polecamy nowe powieści naszych gwiazd, m.in. Miniera, Kallentofta czy Cooka, ale i pierwszy raz w REBISIE powieść Michaela Crichtona oraz nowego u nas polskiego autora Przemysława Semczuka.

Fantastyka to choćby debiut dwóch nowych serii – Królowie Wyldu Nicholasa Eamesa (fantasy) i Pęknięta Europa Dave’a Hutchinsona (SF), ale także nowe powieści naszych fantastycznych mistrzów, m.in. Cixin Liu, Goodkinda, Webera, Williamsa, Pratchetta i Staveleya.

Z serii naszych książek o wielkich firmach zapoczątkowanej Sztuką zwycięstwa o Nike dwie kolejne wydają się najbardziej interesujące: Obywatel Coke (oczywiście o Coca-Coli) i Wielka czwórka (Amazon, Apple, Facebook i Google).

Dla miłośników sztuki szykujemy wspaniały album fotografii Annie Leibovitz oraz wspomnienia Mariny Abramović, a dla zainteresowanych starożytnością świetny Pax Romana.

Mamy też nadzieję, że dużym wydarzeniem stanie się jesienią wydanie Oksfordzkiej historii unii polsko-litewskiej Roberta Frosta.

Wielką dyskusję już na początku roku wywołało wydanie Skaz na pancerzach Piotra Zychowicza, rzecz o czarnych kartach epopei Żołnierzy Wyklętych.

Jak zwykle wiele nowego wśród poradników – i dla biznesu, i dla młodzieży, i dla rodziców, i dla każdego także. Zwracamy uwagę choćby na dwie książki o depresji wśród młodzieży autorstwa Shirley Reynolds i Moniki Parkinson. Szczególnie polecamy najnowsze, poprawione i poszerzone wydanie W oczekiwaniu na dziecko.

Polecamy też szczególnej uwadze najnowszą książkę Amosa Oza Do fanatyków, niezwykle ważny głos w dyskusji o problemach współczesnego świata.

Tradycyjnie planujemy także wydanie kilkunastu książek w wersji audio oraz ponad setkę nowych e-booków.

Zapraszamy więc do lektury!


Zespół Domu Wydawniczego
REBIS