Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźni
Mark Sołonin

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Tomasz Lisiecki
Oprawa:
całopapierowa
ISBN:
978-83-7510-130-0
Wydanie:
5 (2012)
Data premiery tego wydania:
2007-11-20
Liczba stron:
544
Format:
128 x 197

Opis książki

  Nowa, sensacyjna interpretacja wydarzeń obejmujących pierwsze tygodnie wojny niemiecko-sowieckiej

Zupełnie nowa, sensacyjna interpretacja wydarzeń obejmujących pierwsze tygodnie wojny niemiecko-radzieckiej. Na podstawie danych odnalezionych z wcześniej utajnionych materiałów i dokumentów, a także analizy historycznej i pamiętników uczestników wojny autor obala mity o przyczynach katastrofalnych porażek Armii Czerwonej w pierwszych miesiącach wojny. Podkreśla, że głównym powodem porażki Rosjan była paniczna ucieczka i masowa dezercja czerwonoarmistów.

Sołonin daje czytelnikowi nową, głęboką i obiektywną interpretację przebiegu wojennych wydarzeń. Od czasu Lodołamacza Wiktora Suworowa nikt w ten sposób nie pisał o początkowym okresie wielkiej wojny ojczyźnianej.

Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie, ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i pracował w tajnym biurze konstrukcyjnym. Od blisko trzydziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie, Pranie mózgu i Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)