Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

A potem...
John Updike

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Wojsław Brydak
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Afterlife
ISBN:
978-83-7510-389-2
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-07-28
Liczba stron:
376
Format:
128 x 197

Opis książki

Ludzkie historie „trzeciego wieku”, gorzkich spełnień i nowych początków, popis przenikliwości i liryki Updike'a

Wątki dwudziestu jeden późnych opowiadań Johna Updike’a krzyżują się w Ameryce, Anglii, nad Morzem Śródziemnym, łączy je wszakże żelazna reguła: to ludzkie historie „trzeciego wieku”, gorzkich spełnień bądź „nowych początków”, kiedy marzenia nie słabną, lecz nabierają innego smaku, sens,u a zwłaszcza nowego wymiaru. Updike, wielki obserwator – wierny swemu pokoleniu, wychowanemu w jeszcze cieniu Wielkiego Kryzysu – dał tu kolejny popis przenikliwości i liryki.

Johnowi Updike’owi nieczęsto zdarzało się pisać aż z takim ładunkiem uczucia, tak bardzo z głębi jestestwa i tak ekstatycznie. - „The New York Times Book Review”

John Updike (1932-2009) był eseistą, poetą i prozaikiem. Największą sławę przyniósł mu cykl powieściowy o Króliku. Updike zdobył  wiele najważniejszych amerykańskich nagród literackich, m.in. Pulitzera, National Book Award  i American  Book Award. Regularnie wymieniany był  w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.
Rebis opublikował w serii „Mistrzowie literatury” jego powieści Szukajcie mego oblicza i Miasteczka oraz zbiór opowiadań A potem...,  natomiast w serii z Salamandrą – Terrorystę, powieść zaliczaną do najważniejszych  dzieł literackich ostatnich lat, oraz Miesiąc niedzielCzarownice z Eastwick i Wdowy z Eastwick.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)