Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Alienista
Caleb Carr

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Naczyńska Zuzanna
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The Alienist
ISBN:
978-83-7510-647-3
Wydanie:
3 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-11-09
Liczba stron:
544
Format:
135 x 215

Opis książki

Alienista znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian

 

Caleb Carr jest powieściopisarzem i dziennikarzem. Mieszka i pracuje  w Nowym Jorku. REBIS opublikował także jego Anioła ciemności,  powieść rozwijającą niektóre wątki zapoczątkowane w Alieniście

Nowy Jork, 1896 rok. Miastem wstrząsają makabryczne zabójstwa chłopców-prostytutek. Skorumpowani policjanci prowadzą oficjalne śledztwo, ale niezależnie od nich działa tajna grupa powołana przez Theodore'a Roosevelta, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Najważniejszy w tej grupie jest tytułowy alienista - dziś powiedzielibyśmy psychopatolog - Laszlo Kreizler, który wykorzystuje całą swą wiedzę, by przeniknąć najmroczniejsze zakamarki umysłu mordercy i w ten sposób wpaść na jego trop.

Alienista znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity  obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian.

 

Caleb Carr to amerykański historyk wojskowości i pisarz, który zdobył rozgłos powieściami osadzonymi w realiach epoki wiktoriańskiej. Pisze również sztuki teatralne oraz scenariusze. Mieszka i pracuje jako dziennikarz w Nowym Jorku.

Źródło zdjęcia: www.17thstreet.net

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)