Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Amerykańskie smutki
Siri Hustvedt

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojsław Brydak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
SORROWS OF AN AMERICAN
ISBN:
978-83-7510-313-7
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-02-15
Liczba stron:
352
Format:
128 x 197

Opis książki

Powieść o tajemnicach – zaskakujących i groźnych, o duchach z przeszłości, które wywoływane przez żywych, powracają, by opowiedzieć swoją historię

Psychiatra Erik Davidsen i jego siostra Inga znajdują w papierach zmarłego ojca intrygującą notatkę nieznanej kobiety; zapewne ojciec miał coś wspólnego z tajemniczym zgonem.

Podążają tropem tej zagadkowej notatki z Nowego Jorku do Minnesoty i z powrotem. Pogrążeni w żałobie, muszą stawić czoło innym jeszcze wyzwaniom. Wyobraźnię Erika groźnie zawłaszczają zarówno nowe lokatorki jego domu, jak i bezbronni emocjonalnie pacjenci. Inga zaś musi się zmierzyć z dziennikarską hieną, wietrzącą wokół jej zmarłego męża – powieściopisarza. Wyjaśnianie kolejnych tajemnic uświadamia Erikowi jak ubogie dzieciństwo, Wielki Kryzys oraz wojna ukształtowały więź ojca z dziećmi. Z kolei Inga musi spojrzeć innej prawdzie w oczy: jej córka nie jest jedynym dzieckiem nieżyjącego męża.

W tej powieści o rodzicach i dzieciach, pamięci i chorobie, o skrywanych smutkach rodziny, o upiorach nawiedzających imigrantów, Siri Hustvedt przedkłada niezwykłą i zagadkową mozaikę motywów, odzwierciedlając w ten sposób fragmentaryczność naszej tożsamości.

Siri Hustvedt jest autorką kilku powieści, m.in. Co kochałem, Na oślep i Oczarowanie Lily Dahl, oraz dwóch zbiorów esejów, A Plea for Eros i Mysteries of Rectangle. Mieszka w Brooklynie, ze swoim mężem, Paulem Austerem.

Źródło zdjęcia: www.aschehoug.no

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)