Tło, REBIS
Anatomia ludzkiej destrukcyjności, Erich Fromm, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Anatomia ludzkiej destrukcyjności
Erich Fromm

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

71,20 zł 89,00 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

55,20 zł 69,00 zł oszczędzasz 20%

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
Wodnik
Przekład:
Jan Karłowski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The Anatomy of Human Destructiveness
ISBN:
978-83-8188-550-8
Wydanie:
3 (2022)
Data premiery tego wydania:
2019-11-05
Liczba stron:
640
Format:
150x225

Opis książki

Jedna z najważniejszych książek XX wieku

Nowe wydanie

Anatomia ludzkiej destrukcyjności jest obszernym studium zjawiska, które określa się krótkim terminem „zło“. Zamierzona została jako wypowiedź polemiczna wobec behawioryzmu i instynktywizmu, a jednocześnie jako rewizjonistyczne rozwinięcie poglądów Freuda z okresu, gdy wprowadził pojęcie popędu śmierci. Fromm zmierza do kulturowego ujęcia tematu od strony typologii charakterologicznej oraz wytłumaczenia sensu złośliwej i niezłośliwej agresji. Niejako „po drodze“ dostarcza psychoanalitycznych portretów wielkich zbrodniarzy XX wieku: Stalina, Himmlera i Hitlera.

Anatomia ludzkiej destrukcyjności jest nie tylko jedną z najważniejszych prac Ericha Fromma, ale i jedną z najważniejszych książek XX wieku i o XX wieku. Spostrzeżenia, podsumowania, siła oddziaływania argumentów, a także głęboki humanizm autora nadają jej nieprzemijającą wartość, która przemawia do czytelnika z równą mocą w wieku XXI.

Erich Fromm (1900–1980)był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. REBIS spośród jego prac opublikował także: Mieć czy być?, Kryzys psychoanalizy, O sztuce miłości, Miłość, płeć i matriarchat oraz napisany wspólnie z D.T. Suzukim i Richardem De Martino Buddyzm zen i psychoanaliza.

Źródło grafiki: Wikipedia (© Arturo Espinosa).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)