Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Anatomia miłości
Helen Fisher

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Poradniki
Przekład:
Jerzy Łoziński
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Anatomy of Love
ISBN:
83-7301-537-X
Wydanie:
2 (2005)
Data premiery tego wydania:
2004-10-19
Liczba stron:
408
Format:
150 x 225

Opis książki

Dowiedz się dlaczego się zakochujemy, rozwodzimy i zdradzamy!

 

Dlaczego się pobieramy? Dlaczego niektórym z nas zdarza się zdradzić? Dlaczego się rozwodzimy, a potem znów próbujemy szczęścia w nowym związku?
Helen Fisher przestudiowała dane o rozwodach w sześćdziesięciu dwóch społecznościach, przeanalizowała zjawisko zdrady w czterdziestu dwóch kulturach, następnie zestawiła to z wzorcami monogamii, „zdrady” i porzucenia u ptaków i ssaków. Na tej podstawie kreśli w Anatomii miłości teorię ewolucji miłości romantycznej i rozważa przyszłe zmiany w życiu rodzinnym człowieka.
Miłość od pierwszego wejrzenia, zazdrość, niewierność, władza – po lekturze tej prowokującej intelektualnie książki miłość nie będzie miała dla nas tajemnic.

Helen Fisher jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich antropologów. Doktoryzowała się w University of Colorado na podstawie pracy poświęconej ewolucji kobiecej seksualności i początkom rodziny nuklearnej. Pracuje w Rutgers University; prowadzi badania nad ewolucją, ekspresją i biochemią miłości. Po polsku ukazały się także jej książki Dlaczego kochamy (REBIS, 2004) i Pierwsza płeć.

Helen Fisher jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich antropologów. Doktoryzowała się w University of Colorado na podstawie pracy poświęconej ewolucji kobiecej seksualności i początkom rodziny nuklearnej. REBIS wydał jej Anatomię miłości oraz Dlaczego kochamy?

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)