Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Archie Greene i zaklęcie kruka
D.D. Everest

Archie Greene |3

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Agnieszka Jacewicz
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Archie Greene and the Raven's Spell
ISBN:
978-83-7818-704-2
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-05-08
Liczba stron:
400
Format:
132x202

Opis książki

Trzeci tom przygód Archiego Greene’a!

Witaj, czytelniku, w świecie, w którym półki z książkami są zaczarowane, bibliotekarze okazują się czarodziejami, a zaklęcia nie są rzucane na wiatr…

„W Muzeum Rozmaitości Magicznych, w sali Skryptorium, na karcie otwartej księgi zamigotał czarny płomień. Litery zaklęcia wypaczyły się i skurczyły w ciemnych jęzorach, i po chwili został po nich jedynie popiół”.

Archie i jego przyjaciele z Klubu Alchemików wytrwale przepisują zaklęcia zawarte w magicznych księgach, lecz ktoś wykorzystuje ich moc do czynienia zła. Mroczny Płomień rośnie w siłę, a powstrzymać go może jedynie odnalezienie przepowiedni Fabiana Greya. Archie jest bliżej odkrycia prawdziwego znaczenia proroctwa, niż sądzi. Tylko kto jest autorem tajemniczych wiadomości podpisanych inicjałami F.G. i opatrzonych rysunkiem kruka?
Czy Archie odkryje swoje przeznaczenie, ochroni przyjaciół i ocali magię?
D. D. Everest mieszka ze swoją rodziną, a także dwoma pięknymi kotami, w starym, pełnym zakamarków edwardiańskim domu pod Londynem, w pobliżu Ashdown Forest, pierwowzoru Puchatkowego Stumilowego Lasu. Kiedy nie pisze, trenuje młodzież w miejscowym klubie piłkarskim i bywa technikiem muzycznym w kolejnych rockandrollowych grupach swojego syna. Ale nie narzeka. W każdym razie nie tak bardzo. W wolnym czasie zajmuje się dziennikarstwem i pisaniem książek. Jego powieść, Archie Greene i sekret czarodzieja, trafiła na krótką listę kandydatów do National Book Award w kategorii literatury dziecięcej.

Źródło zdjęcia: www.authorsalouduk.co.uk

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Fragment recenzji z bloga: zatraceni w kartkach Od początku byłem przekonany, że będzie to jedna z moich ulubionych serii. Teraz moje opinia jest trochę mniej entuzjastyczna, ale nadal Archie Greene to seria książek, którą kocham całym serduszkiem! Archie ma się bardzo dobrze i razem z Klubem Alchemików przepisuje magiczne książki. Coś jednak jest nie tak, ponieważ ktoś wykorzystuje zaklęcia z nich do bardzo złych celów. Mroczny Płomień jest coraz silniejszy a jedynym sposobem, żeby z nim wygrać, jest odnalezienie przepowiedni Fabiana Greya. Gdzieś nad Archiem czuwa ktoś, kto podsyła mu tajemnicze wiadomości, tylko kto to? […] W tym tomie akcja płynie jak rzeka i nie ma chwili przerwy. Ciągle dzieje się tu coś bardzo emocjonującego, co sprawia, że chcemy przyspieszyć razem z akcją powieści. Inaczej było we wcześniejszych tomach, gdzie mieliśmy spokojny opis posiłku. Ale spokojnie, nie jest też tak, że biegniemy razem z akcją. Kiedy Archie był młodszy, wszystko działo się bardzo wolno, mało kiedy pędziłem z nim. Teraz, kiedy jest starszy, w jego życiu dużo się dzieje. Może to dlatego autor napisał książkę w taki sposób, że czytający robi to na dwóch wdechach? […] Jest też kilka niedociągnięć, zupełnie jakby autor pisał ten tom na dzień przed ostatecznym terminem, kiedy powinien książkę wysłać wydawcy. Być może za wysoko ceniłem serię albo po prostu nie sprostała moim oczekiwaniom, ale wiem na pewno, że Archie Greene będzie postacią, którą zapamiętam na naprawdę długo. Podsumowując trzeci tom przygód Archiego Greena, powiem wam, że z chęcią przeczytałbym kolejne tomy, pod warunkiem, że będą też tak dobrze napisane jak tom pierwszy i drugi. Nie przekreślam serii tylko dlatego, że trzeci tom, trochę obniżył moją fascynację. […] Jeśli chcesz poznać całą recenzję zapraszam na bloga: zatraceni w kartkach
Sebastian