Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Architektura - wizje niezrealizowane
Philip Wilkinson

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia sztuki
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Phantom Architecture
ISBN:
978-83-8062-287-6
Wydanie:
2 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-08-27
Liczba stron:
256
Format:
200x252

Opis książki

NAJŚMIELSZE WIZJE WIELKICH WIZJONERÓW!

Drapacz chmur wysoki na milę, kopuła okrywająca Manhattan, łuk triumfalny w kształcie słonia to nie jedyne porywające projekty w dziejach architektury, których nigdy nie zrealizowano. Ich autorzy próbowali sięgnąć granic wytrzymałości materiałów, eksplorować nowe idee, łamać konwencje, spełniać twórcze kaprysy albo wyznaczać zupełnie nowe kierunki. Wśród ich pomysłów znajdziemy i arcydzieła architektury, i urokliwe kaprysy twórczego geniuszu.

Niektóre z niezrealizowanych pomysłów wielkich wizjonerów architektury to budowle wyjątkowej wręcz urody i niebywałych kształtów. Inne miały nauczyć nas, jak żyć w szybko rozrastających się miastach. Jeszcze inne stawiały na głowie architektoniczne konwencje. Nie brakowało wśród nich i pomysłów dziwacznych, a przy tym inspirujących. O nich wszystkich opowiada ta przepięknie ilustrowana książka.

PHILIP WILKINSON jest autorem wielu publikacji poświęconych architekturze i historii. Jego dzieła to m.in. nowatorska The English Building Book, nagradzane Amazing Buildings, England‘s Abbeys i Frank Lloyd Wright, a także ksiązki towarzyszące serii BBC zatytułowanej Restoration. Philip Wilkinson mieszka w Oksfordzie.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)