Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Artemisia
Alexandra Lapierre

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

PREMIERA 18.06.2024

e-book (EPUB, MOBI)

PREMIERA 19.06.2024

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Stanisław Kroszczyński
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Artemisia. Un duel pour l’immortalité
ISBN:
978-83-8338-183-1
Wydanie:
2 (2024)
Data premiery tego wydania:
2024-06-18
Liczba stron:
544
Format:
150x225

Opis książki

Niezwykła kobieta, genialna malarka

Fascynująca biografia jednej z pierwszych wielkich malarek w historii

Artemisia to barwna, zbeletryzowana biografia jednej z pierwszych wielkich malarek w historii. Kobiety, która pokonała wszelkie społeczne bariery, zdobyła niezależność i sławę.

Artemisia Gentileschi była pierwszą artystką przyjętą w poczet prestiżowej florenckiej Accademia del Disegno, córką znanego malarza z kręgu caravaggionistów, Orazia Gentileschiego. Przyjaciółka i protegowana ówczesnych osobistości, otrzymywała zamówienia od najznamienitszych rodów Rzymu, Florencji, Neapolu, a nawet od koronowanych głów. Jej wybitny talent można podziwiać, oglądając m.in. Zuzannę i starców, Judytę obcinającą głowę Holofernesowi, Autoportret czy Alegorię malarstwa, zdobiące najważniejsze muzea świata.

Artemisia – osadzona w sugestywnie odmalowanych realiach siedemnastowiecznej Italii, Paryża, Londynu – to również z wielkim znawstwem i pasją opisana historia skomplikowanych uczuć łączących ojca i córkę, oscylujących od miłości do nienawiści, od żalu i rozgoryczenia po pełne tkliwości zrozumienie i przebaczenie. Historia kobiety, która za pomocą swej sztuki na miarę Caravaggia dokonała zemsty na swoim gwałcicielu i która podróżowała po całej Europie jako niezależna i profesjonalna artystka.

Alexandra Lapierre przez pięć lat tropiła ślady swych bohaterów w archiwach całej Europy. Jest też autorką takich książek, jak m.in. Ludzie honoru, The Woman of Thousand Names, Belle Greene oraz Fanny Stevenson, entre passion et liberté. Ta ostatnia przyniosła jej międzynarodową sławę i prestiżową nagrodę Grand Prix czytelniczek „Elle” w 1994 roku.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)