Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Behemot
Scott Westerfeld

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jarosław Rybski
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Behemoth
ISBN:
978-83-7510-590-2
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-09-06
Liczba stron:
464
Format:
128x203

Opis książki

Dalszy ciąg przygód kadeta Dylana Sharpa i księcia Alka tym razem w starożytnym Istambule

W alternatywnej przeszłości w Europie wybuchła wojna. Mocarstwa pod przywództwem Niemiec stworzyły armię potężnych bojowych maszyn. Ich przeciwnikami są angielscy darwiniści i wyhodowane przez nich niezwykłe żywe organizmy. Konflikt się rozwija, a przeciwnicy rywalizują o wpływy w kolejnych państwach, usiłując przeciągnąć je na swoją stronę.

Lewiatan cudem uszedł ze starcia z Niemcami i zmierza teraz z tajną misją do Konstantynopola. Deryn Sharp, dziewczyna, która podstępem dostała się do brytyjskich Sił Powietrznych, zaprzyjaźnia się coraz bardziej z przebywającym na jego pokładzie Aleksandrem, synem zamordowanego arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Jednak odkąd Wielka Brytania i Austro-Węgry znalazły się w stanie wojny, chłopak jest w jeszcze większym niebezpieczeństwie. Brawurowa ucieczka w Konstantynopolu nie zapewnia mu bynajmniej spokoju. Przeciwnie - rzuca go w sam środek politycznych rozgrywek o wpływy w Imperium Osmańskim. Niemcy przekazali Turkom okręty i technologie, Brytyjczycy oferują Lewiatana. Szalę może przechylić tylko owoc tajnego brytyjskiego projektu wojskowego, stworzenie straszniejsze niż wszystkie dotychczasowe – behemot…

Scott Westerfeld to amerykański autor science fiction i fantasy. Zanim został autorem poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych, pracował między innymi w fabryce ołowianych żołnierzyków, był redaktorem podręczników, nauczycielem i informatykiem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku zajął się komponowaniem utworów dla tamtejszych teatrów muzycznych. Za pierwszy tom steampunkowego cyklu „Lewiatan” autor zdobył dwie prestiżowe nagrody: Locus oraz Aurealis dla najlepszej książki fantastycznej dla młodzieży w 2009 roku.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Ceridwen).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)