Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Bella i Sebastian
Nicolas Vanier, Cécile Aubry

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

37,52 zł 46,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

26,32 zł 32,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

27,92 zł 34,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (CD)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

audiobook (MP3)

Produkt archiwalny

więcej formatów

Szczegóły

Seria:
Lit.dziec.i młodzieżowa
Przekład:
Monika Szewc-Osiecka
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Belle et Sebastien
ISBN:
978-83-8338-098-8
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-08-22
Liczba stron:
336
Format:
135x215

Opis książki

Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości.

Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię.

Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami?

Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.

Nowa adaptacja literacka i filmowa

Na podstawie scenariusza filmu Bella i Sebastian autorstwa Juliette Sales, Fabiena Suareza i Nicolasa Vaniera, produkcji Radar Films, Epithete Films, Gaumont, M6 Films i Rhône-Alpes Cinéma. Oparte na serialu telewizyjnym Bella i Sebastian – według scenariusza i w reżyserii Cécile Aubry.

Nicolas Vanier to francuski pisarz, filmowiec i podróżnik. Miłośnik dzikiej przyrody i dalekiej Północy, pasjonat psich zaprzęgów i popularyzator aktywnego wypoczynku w kontakcie z naturą. Znany w Polsce jako autor książki Transsyberia (1998) oraz scenarzysta i reżyser filmów Ostatni traper (2004) i Wilk (2009) i Bella i Sebastian (2012).

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Choubruxelles).

Cécile Aubry, właściwie Anne-José Madeleine Henriette Bénard (ur. 3 sierpnia 1928 w Paryżu, zm. 19 lipca 2010) – to francuska aktorka, pisarka, scenarzystka i reżyserka.Karierę zaczynała jako tancerka. W wieku 20 lat zaczęła współpracę z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Największą sławę przyniosły jej filmy Manon i Czarna róża. Kiedy przerwała karierę filmową zajęła się pisaniem scenariszy oraz książek dla dzieci. Na podstawie jej książki Bella i Sebastian powstał serial telewizyjny pod tym samym tytułem. Główną rolę zagrał w nim syn Cécile Aubry. W 2013 roku powstał również film Bella i Sebastian.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© National Archive / Joost Evers / Anefo).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)