Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości.
Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię.
Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami?
Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.
Nowa adaptacja literacka i filmowa
Na podstawie scenariusza filmu Bella i Sebastian autorstwa Juliette Sales, Fabiena Suareza i Nicolasa Vaniera, produkcji Radar Films, Epithete Films, Gaumont, M6 Films i Rhône-Alpes Cinéma. Oparte na serialu telewizyjnym Bella i Sebastian – według scenariusza i w reżyserii Cécile Aubry.
Nicolas Vanier to francuski pisarz, filmowiec i podróżnik. Miłośnik dzikiej przyrody i dalekiej Północy, pasjonat psich zaprzęgów i popularyzator aktywnego wypoczynku w kontakcie z naturą. Znany w Polsce jako autor książki Transsyberia (1998) oraz scenarzysta i reżyser filmów Ostatni traper (2004) i Wilk (2009) i Bella i Sebastian (2012).
Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Choubruxelles).
Cécile Aubry, właściwie Anne-José Madeleine Henriette Bénard (ur. 3 sierpnia 1928 w Paryżu, zm. 19 lipca 2010) – to francuska aktorka, pisarka, scenarzystka i reżyserka.Karierę zaczynała jako tancerka. W wieku 20 lat zaczęła współpracę z wytwórnią filmową 20th Century Fox. Największą sławę przyniosły jej filmy
Manon i
Czarna róża. Kiedy przerwała karierę filmową zajęła się pisaniem scenariszy oraz książek dla dzieci. Na podstawie jej książki
Bella i Sebastian powstał serial telewizyjny pod tym samym tytułem. Główną rolę zagrał w nim syn Cécile Aubry. W 2013 roku powstał również film
Bella i Sebastian.
Źródło zdjęcia: Wikipedia (© National Archive / Joost Evers / Anefo).