Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów..
Romek Pawlak

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Lit.dziec.i młodzieżowa
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro
ISBN:
978-83-7818-811-7
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-11-24
Liczba stron:
184
Format:
170 x 240

Opis książki

Pierwsza książka dla najmłodszych czytelników o polskiej reprezentacji piłkarskiej i jej awansie do finałów Euro 2016. Mnóstwo barwnych historii, współczesne i dawne gwiazdy polskiego futbolu, największe sukcesy biało-czerwonych w bogato ilustrowanej opowieści.

W tej książce poznamy bohaterów, którzy wywalczyli awans na mistrzostwa Europy w 2016 roku. Dowiemy się, jak rozpoczynały karierę gwiazdy m.in. Lewandowski, Glik, Krychowiak, a także najmłodsi gracze, Milik, Linetty, poznamy też bliżej sylwetkę trenera Nawałki. Dla dziewcząt, które marzą o piłkarskiej karierze przedstawiamy sylwetkę wschodzącej gwiazdy polskiej reprezentacji kobiecej, Ewy Pajor.

Opisany tu został każdy mecz eliminacji, a zajmującą opowieść dodatkowo wzbogacają sylwetki najsłynniejszych piłkarzy, którzy grali z orłem na piersi, m.in Bońka, Deyny, Smolarka, oraz historia sukcesów reprezentacji na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich.

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych czytelników, bo  przewodnikiem po piłkarskich historiach jest dziewięcioletni Kacper. Chłopak dopiero zaczyna interesować się piłką, gra na podwórku, ale chciałby zapisać się do klubu i trenować ją na serio. Z pomocą taty realizuje swoje marzenia. Marzenia w biało-czerwonym kolorze.

BONUS - quiz sprawdzający wiedzę o reprezentacji i polskiej piłce nożnej!

Romek Pawlak od wielu lat najchętniej pisze dla dzieci i młodzieży. Za jeden szczery dziecięcy uśmiech gotów jest spędzić długie godziny przy komputerze, wymyślając kolejną ciekawą historię. Najważniejsze książki dla dzieci: Miłek z Czarnego Lasu (prestiżowa nagroda IBBY), obecnie przerabiany na film animowany; Czapka Holmesa, Dziura w sercu, Czaruś, pies z charakterem. Kiedy nie pisze książek, najchętniej spędza czas czytając lub bawiąc się ze swoim psem… Miłkiem.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Revis SR).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)