Tło, REBIS
Bill, bohater galaktyki, Harry Harrison, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Bill, bohater galaktyki
Harry Harrison

Wehikuł czasu

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

26,94 zł 44,90 zł oszczędzasz 40%

e-book (EPUB, MOBI)

30,32 zł 37,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Arkadiusz Nakoniecznik
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Bill, the Galactic Hero
ISBN:
978-83-8338-088-9
Wydanie:
2 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-08-08
Liczba stron:
216
Format:
135x215

Opis książki

„Najzabawniejsza powieść science fiction, jaką kiedykolwiek napisano”. Terry Pratchett

Paragraf 22 literatury SF, znakomita satyra na militaryzm

Bill jest prostym chłopakiem mieszkającym na rolniczej planecie Phigerinadon II, położonej na totalnym zadupiu galaktyki. Jego największym życiowym marzeniem jest zostać operatorem mechanicznych roztrząsaczy obornika. Niestety tak się akurat składa, że ludzie prowadzą w tym czasie wojnę z Chingerami, którzy – jak głosi patriotyczna propaganda – są rasą ogromnych i krwiożerczych jaszczurek. Bill, umięśniony i niezbyt rozgarnięty byczek, idealnie nadaje się na żołnierza, więc zostaje podstępem wcielony do cesarskiej armii. Trafia do obozu szkoleniowego Lew Trocki, pod komendę okrutnego sierżanta Kostuchy Dranga, który zamierza pozbawić go wszelkich ludzkich cech i zamienić w maszynę do zabijania…

Niestety wciąż aktualna, pełna absurdalnego humoru i dzikich pomysłów parodia gloryfikujących wojnę książek, takich jak Żołnierze kosmosu Heinleina.

Harry Harrison (1925–2012), wybrany do Science Fiction Hall of Fame, uhonorowany jako Wielki Mistrz SFWA. W czasie II wojny światowej służył w amerykańskim lotnictwie. W 1951 zadebiutował jako pisarz opowiadaniem Skalny nurek. Sławę przyniosły mu cykle powieści „Planeta śmierci”, „Stalowy Szczur”, „Bill, bohater Galaktyki” oraz właśnie Przestrzeni! Przestrzeni!. Rebis wydał także jego Inwazję, Tunel transatlantycki. Nareszcie! Oraz cztery zbiory opowiadań.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)