Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Biologia Campbella
Jane B. Reece, Neil A. Campbell, Lisa A. Urry, Michael L. Cain, Steven A. Wasserman, Peter V. Minorsky, Robert B. Jackson

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
przekład zbiorowy
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Campbell Biology 10th edition
ISBN:
978-83-8188-620-8
Wydanie:
19 (2022)
Data premiery tego wydania:
2016-02-23
Liczba stron:
1488
Format:
230x280

Opis książki

NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCY SIĘ PODRĘCZNIK BIOLOGII NA ŚWIECIE

Druga polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich. Perfekcyjna kompozycja materiału, mnóstwo doskonałych ilustracji, rzetelne opracowanie i przystępny język, to niezaprzeczalne atuty tej niezwykłej książki. To wydanie – zmienione, unowocześnione i znacznie poszerzone – zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, ekologia czy genetyka.

Podręcznik stanowi nieodzowną pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych ale jest także pasjonującą lekturą dla wszystkich tych, którzy po prostu są ciekawi świata i rządzących nim mechanizmów.

Zapraszamy na stronę www.biologiacampbella.pl

Jane Reece to przede wszystkim naukowiec i autorka podręczników. Dziełem jej życia jest Biologia wydana z Neilem Campbellem. Stopień naukowy z biologii zdobyła na Uniwersytecie Harvarda, potem stopień z mikrobiologii na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa, natomiast doktorat z bakteriologii przyznano jej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Wykładała na kilku uczelniach, m.in. Middlesex County College w New Jersey i Queensborough Community College w Nowym Jorku.
Neil A. Campbell zdobył tytuł magistra zoologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, natomiast doktorat z biologii roślin kontynuował w Riverside. Przez ponad 30 lat wykładał na Cornell University, Pomona College, San Bernardino Valley College i na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jako badacz zajmował się przede wszystkim roślinami pustynnymi i przybrzeżnymi.

Źródło zdjęcia: www.newsroom.ucr.edu

Lisa A. Urry to profesor biologii, szefowa departamentu biologii na Uniwersytecie Mills. Prowadzi zajęcia z biologii ogólnej i biologii rozwoju. Doktorat obroniła na Massachusetts Institute of Technology.
Michael L. Cain ma tytuły naukowe w zakresie biologii i matematyki. Jego zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim ekologii i ewolucji roślin. Przez trzynaście lat prowadził zajęcia na uniwersytecie stanowym w Nowym Meksyku. Obecnie poświęcił się pisaniu i prowadzeniu zajęć w Bowdoin College w stanie Maine.

Źródło zdjęcia: www.bowdoin.edu

Steven A. Wasserman otrzymał swój doktorat na prestiżowej uczelni MIT. Zdobył stypendium Lucille P. Markey w zakresie nauk biomedycznych, z kolei UCSD Academic Senat wręczył mu nagrodę za działalność dydaktyczną.
Peter V. Minorsky to biolog, badacz. Regularnie pisuje do „Plant Physiology”.
Robert B. Jackson to profesor w School of Earth Sciences. Bada wpływ ludzi na ziemię, ze szczególnym uwzględnieniem obiegu węgla i wody, zużycia energii, interakcji pomiędzy biosferą a atmosferą i zmian klimatu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

BIOLOGIA Campbella

Zobacz więcej ...