Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Biologia
Jane B. Reece, Neil A. Campbell, Lisa A. Urry, Steven A. Wasserman, Peter V. Minorsky, Robert B. Jackson

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
przekład zbiorowy
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
BIOLOGY. EIGHTH EDITION
ISBN:
978-83-7510-392-2
Wydanie:
7 (2015)
Data premiery tego wydania:
2012-10-09
Liczba stron:
1468
Format:
128x197

Opis książki

Najlepiej sprzedający się podręcznik biologii na świecie
Ponad 7 milionów sprzedanych egzemplarzy
Przetłumaczony na 17 języków

Najbardziej aktualny, atrakcyjny w formie podręcznik dla studentów biologii, medycyny, nauk przyrodniczych i nauk pokrewnych.

Doskonały dla uczniów klas biologiczno-chemicznych i maturzystów.
 
Dzieło Neila Campbella i Jane Reece to od lat niedościgniony lider w dziedzinie wprowadzających podręczników biologii. Doskonale skomponowany materiał, oparty na wynikach najnowszych badań,  przystępnie i z pasją napisany przez zespół światowej sławy specjalistów  to niepodważalny atut tego długo wyczekiwanego na polskim rynku podręcznika.

Książka jest perfekcyjna pod względem dydaktycznym. Proporcje między tekstem zasadniczym, repetycjami, sprawdzianami i podsumowaniami, a przede wszystkim znakomitymi ilustracjami, są tak dobrane, by zawartość podręcznika można było nie tylko zapamiętać ale także zrozumieć. Wiedza w niej zawarta jest aktualna, a jej opis tak zbudowany, by pokazać czytelnikowi, że nauka jest procesem i polega nie tylko na gromadzenia faktów, ale przede wszystkim, na stawianiu i weryfikacji hipotez, które nie są niezmienne. - Prof. dr hab. Jan Strzałko, Wydział Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu
Jane Reece to przede wszystkim naukowiec i autorka podręczników. Dziełem jej życia jest Biologia wydana z Neilem Campbellem. Stopień naukowy z biologii zdobyła na Uniwersytecie Harvarda, potem stopień z mikrobiologii na Uniwersytecie Stanowym Rutgersa, natomiast doktorat z bakteriologii przyznano jej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Wykładała na kilku uczelniach, m.in. Middlesex County College w New Jersey i Queensborough Community College w Nowym Jorku.
Neil A. Campbell zdobył tytuł magistra zoologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, natomiast doktorat z biologii roślin kontynuował w Riverside. Przez ponad 30 lat wykładał na Cornell University, Pomona College, San Bernardino Valley College i na Uniwersytecie Kalifornijskim. Jako badacz zajmował się przede wszystkim roślinami pustynnymi i przybrzeżnymi.

Źródło zdjęcia: www.newsroom.ucr.edu

Lisa A. Urry to profesor biologii, szefowa departamentu biologii na Uniwersytecie Mills. Prowadzi zajęcia z biologii ogólnej i biologii rozwoju. Doktorat obroniła na Massachusetts Institute of Technology.
Steven A. Wasserman otrzymał swój doktorat na prestiżowej uczelni MIT. Zdobył stypendium Lucille P. Markey w zakresie nauk biomedycznych, z kolei UCSD Academic Senat wręczył mu nagrodę za działalność dydaktyczną.
Peter V. Minorsky to biolog, badacz. Regularnie pisuje do „Plant Physiology”.
Robert B. Jackson to profesor w School of Earth Sciences. Bada wpływ ludzi na ziemię, ze szczególnym uwzględnieniem obiegu węgla i wody, zużycia energii, interakcji pomiędzy biosferą a atmosferą i zmian klimatu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

Marketing, Ekonomia i Biologia w Połykaczach Książek