Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Błąd Kartezjusza
Antonio Damasio

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

30,32 zł 37,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Nowe Horyzonty
Przekład:
Maciej Karpiński
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Descarte's Error
ISBN:
978-83-7510-586-5
Wydanie:
6 (2017)
Data premiery tego wydania:
2016-05-31
Liczba stron:
320
Format:
150x225

Opis książki

Fascynująca podróż do wnętrza ludzkiego mózgu

W trakcie lektury Błędu Kartezjusza czytelnik odkrywa ten niewidzialny świat tak, jakby widział go własnymi oczami. Książka ta wyrosła z przekonania autora, iż tradycyjne poglądy na naturę umysłu nie mogą być słuszne – Damasio kwestionuje więc dogmat sprzeczności między emocjami a racjonalnymi decyzjami i określa właściwą rolę uczuć w funkcjonowaniu człowieka.

Antonio R. Damasio z całą mocą zaprzecza dualizmowi, którym przesiąknięta jest myśl Zachodu: umysł a ciało, rozum a uczucia, wyjaśnianie na gruncie biologii a wyjaśnianie na gruncie kultury. Pozwala nam dostrzec, być może po raz pierwszy, głębokie powiązanie pomiędzy różnymi rejonami tkanki nerwowej z jednej strony a wyżynami i dnem ludzkiego doświadczenia z drugiej - Howard Gardner

Antonio Damasio jest profesorem neurobiologii, neurologii i psychologii w Dornsife College w University of Southern California, gdzie kieruje Brain and Creativity Institute. Prowadzi także wykłady w Salk Institute w La Jolla w Kalifornii. Jest autorem licznych publikacji naukowych i laureatem wielu nagród, w tym Księcia Asturii w dziedzinie Badań Naukowych i Techniki, Pessoa, Signoreta i Cozzarellego, którą otrzymał wraz z żoną Hanną Damasio. Jest członkiem Institute of Medicine w National Academy of Sciences, American Academy of Art  and Sciences, European Academy of Sciences and Arts oraz Bayerische Akademie der Wissenschaften. Wiele uczelni przyznało mu tytuł doktora honoris causa. Jest autorem wydanych w Polsce przez REBIS książek: Tajemnica świadomości, W poszukiwaniu Spinozy, Błąd Kartezjusza oraz Jak umysł zyskał jaźń, które przetłumaczono na ponad 30 języków.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Dan Lurie).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)