Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Botanika duszy
Elizabeth Gilbert

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Ewa Ledóchowicz
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
THE SIGNATURE OF ALL THINGS
ISBN:
978-83-7818-400-3
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-04-01
Liczba stron:
576
Format:
135x215

Opis książki

Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę, pióra autorki światowego bestsellera Jedz, módl się, kochaj

 

Fascynująca historia niezwykłej kobiety, której życie wyprzedziło epokę.

Elizabeth Gilbert po trzynastu latach i spektakularnym sukcesie powraca do literackiej fikcji, zabierając czytelników w podróż, o której trudno będzie zapomnieć.

Alma Whittaker, bohaterka Botaniki duszy, to pod każdym względem postać nieprzeciętna – o nieposkromionej ciekawości świata, błyskotliwym intelekcie i silnej potrzebie niezależności. Jej historia rozpoczyna się w roku 1800, w Filadelfii, jednak głód wiedzy i pragnienie spełnienia w miłości zawiodą ją w tak egzotyczne zakątki świata jak Tahiti. Czy znajdzie tam rozwiązanie przyrodniczych zagadek i tajemnic ludzkiej duszy?

Gilbert po mistrzowsku przedstawia pierwsze zauroczenia i burzliwą miłość Almy, sprawiając, że bohaterka, której dzieje ukazane są na tle burzliwej epoki, staje się bardzo bliska dzisiejszej czytelniczce.

Pisarka obdarzona rozżarzonym talentem. - Anne Proulx
Gilbert to mieszanka Annie Proulx z Johnem Irvingiem. - „The Times”
Przez tę opowieść się płynie. Jest naprawdę magiczna. - Olga Kowalska z WielkiBuk.com
Elizabeth Gilbert to uwielbiana na całym świecie pisarka, autorka bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj - sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych - oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę... REBIS opublikował obie te książki, a także zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (nagrodzony Pushcart Prize i nominowany do PEN/Hemingway Award), powieści Ludzie z wysp, Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award), Botanika duszy (uznana za najlepszą książkę roku 2013 przez m.in. „New York Timesa” „Washington Post” i „Chicago Tribune”) oraz poradnik „twórczej samopomocy” Wielka Magia.

Źródło zdjęcia: (© Timothy Greenfield-Sanders).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

Elizabeth Gilbert o "Botanice duszy"

Elizabeth Gilbert o "Botanice duszy"

Elizabeth Gilbert o "Botanice duszy"

Elizabeth Gilbert o "Botanice duszy"