Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Brooklyn
Colm Toibin

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7510-359-5
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-10-06
Liczba stron:
256
Format:
150 x 225

Opis książki

Wzruszająca, ale i niepozbawiona humoru wizja emigracyjnej izolacji i żmudnego procesu układania sobie życia od nowa

Eilis Lacey mieszka z matką i  siostrą w  irlandzkim miasteczku, gdzie wiedzie spokojne życie, uczęszczając na kurs księgowości i dorabiając sobie w miejscowym sklepiku. Szanse na zdobycie lepszej pracy czy małżeństwo są znikome. Kiedy więc pojawia się okazja wyjazdu do Ameryki, Eilis długo się nie waha, zwłaszcza że matka i siostra nie próbują jej zatrzymywać - wydaje się, że podjęły już tę decyzję za nią.
Opisując dalsze losy Eilis, która w Nowym Jorku musi nauczyć się sama decydować o sobie, Colm Tóibín kreśli szalenie precyzyjne i subtelne studium przynależności. Brooklyn we wzruszający, ale i niepozbawiony humoru sposób ukazuje piekło emigracyjnej izolacji i żmudny proces układania sobie życia od nowa. To także wiarygodny portret kobiety przezwyciężającej własną bierność. Gdy bowiem Eilis odnajduje w Ameryce stabilizację i szczęście, z Irlandii przychodzi tragiczna wiadomość, która zmusza ją do dokonania najważniejszego w życiu wyboru. 

Colm Tóibín (ur. 1955) jest irlandzkim pisarzem, krytykiem teatralnymi literackim, dziennikarzem i wykładowcą.  Trzy z jego powieści, w tym Brooklyn, były nominowane do nagrody Booker Prize. Polskim czytelnikom znany jest m.in. z wydanej przez REBIS powieści Mistrz, poświęconej Henry’emu Jamesowi.

 

 

Colm Tóibín jest irlandzkim pisarzem, krytykiem teatralnymi literackim, dziennikarzem i wykładowcą.  Trzy z jego powieści, w tym Brooklyn, były nominowane do nagrody Booker Prize. Polskim czytelnikom znany jest m.in. z wydanej przez REBIS powieści Mistrz, poświęconej Henry’emu Jamesowi.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Larry D. Moore).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)