Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Chłopcy z bombowców
Patrick Bishop

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Robert Bartołd
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Bomber Boys
ISBN:
978-83-7510-298-7
Wydanie:
2 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-09-16
Liczba stron:
496
Format:
150x225

Opis książki

Historia działań lotnictwa bombowego RAF-u, od 1940 do końca wojny.

Chłopcy z bombowców to napisana z rozmachem, ale i skrupulatnością dokumentalisty książka poświęcona najbardziej niedocenianej brytyjskiej formacji II wojny światowej – lotnictwu bombowemu. Autor śledzi jego historię, odnotowuje porażki i sukcesy, mówi o taktyce i dowódcach, podnosi problemy moralne towarzyszące dywanowym nalotom na niemieckie miasta, ale cały czas na pierwszy plan wysuwa największych bohaterów – członków załóg.

Ta niezwykła monografia opowiada o wojnie poprzez losy zwykłych ludzi, których walka nie była romantyczna, którzy walczyli w ekstremalnych warunkach, którym towarzyszył nieustannie strach i którzy mieli nikłe szanse przeżycia. A po zakończeniu wojny niemal pół miliona lotników Bomber Command czekało w najlepszym razie zapomnienie, w najgorszym nawet próby zrównania ich walki z niemieckimi zbrodniami wojennymi.

Tym właśnie ludziom oddaje Bishop hołd i przywraca należne im miejsce.

Patrick Bishop przez ponad dwadzieścia lat był korespondentem wojennym. Karierę rozpoczął w 1982 roku, podczas wojny o Falklady, i od tego momentu relacjonował w zasadzie wszystkie ważniejsze konflikty zbrojne na świecie. Oprócz Chłopców z bombowców Celu: Tirpitz wydał jeszcze m.in. doskonale przyjętą bestsellerową monografię Fighter Boys.

Źródło zdjęcia: www.amazon.co.uk

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)