Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Córka Imperium
Janny Wurts, Raymond E. Feist

Imperium |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Michał Rogacki
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
DAUGHTER OF THE EMPIRE
ISBN:
978-83-7510-673-2
Wydanie:
2 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-08-02
Liczba stron:
376
Format:
150 x 225

Opis książki

Pierwszy tom słynnej trylogii fantasy, w skład której wchodzą jeszcze Sługa imperium Władczyni imperium

 

Magia i zabójstwa zdominowały świat Kelewanu. Brutalni przywódcy klanów toczą walki o wpływy w Imperium Tsuranuanni. Skrytobójcy i szpiedzy knują intrygi i szykują spiski przeciwko prawowitym władcom.

Mara z rodu Acoma traci ojca i ukochanego brata. Niedoświadczona, młoda dziewczyna niespodziewanie staje się panią wielkiej posiadłości i głową rodu, któremu grozi zagłada. Podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie i ocalenie honoru rodziny. Czekają ją ogromne wyzwania – stworzenie armii, zawarcie przymierzy, poślubienie syna znienawidzonego przeciwnika. Będzie też musiała stawić czoło najbardziej niebezpiecznemu wrogowi, mordercy jej ojca i brata – i to w jego własnej twierdzy.

Janny Wurts początkowo pracowała jako ilustratorka książek fantasy, później z powodzeniem zajęła się również pisarstwem. Opublikowała m.in. trylogię „The Cycle of Fire” i cykl „Wojny światła i cienia”.

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki „Sadze o wojnie światów”, której akcja rozgrywa się w Midkemii i Kelewanie. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały również jego kolejne cykle, m.in. „Saga o wojnie z Wężowym Ludem” i „Konklawe Cieni”, a także opublikowane przez Dom Wydawniczy REBIS „Imperium” (napisane wraz z Janny Wurts) i „Saga Wojny Mroku”. Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy jego książek.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Georges Seguin).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)