Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Cyngiel śmierci
Anthony Horowitz

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Trigger Mortis
ISBN:
978-83-7818-796-7
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-10-20
Liczba stron:
280
Format:
135x215

Opis książki

Wielki powrót agenta 007!

James Bond wraca do Londynu po pokonaniu Aurica Goldfingera. Towarzyszy mu piękna i niebezpieczna Pussy Galore, która pomogła mu odnieść zwycięstwo. Tymczasem nasila się rywalizacja naukowo-techniczna między Związkiem Radzieckim a Zachodem. Smiersz planuje akcję sabotażową podczas wyścigów samochodowych w Niemczech Zachodnich. Bond przypadkowo widzi spotkanie rosyjskiego kierowcy na usługach Smierszu z tajemniczym koreańskim milionerem i dochodzi do wniosku, że jest to ledwie wstęp do nowego planu radzieckiej organizacji. Milioner-sierota, ofiara wojny koreańskiej, ma osobiste powody, by przyłożyć rękę do ostatecznego upadku Stanów Zjednoczonych. Czy pomoże Rosjanom rozgromić Zachód?

Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów książek z serii o Jamesie Bondzie. Anthony Horowitz oddaje w ręce czytelników powieść w niczym nieustępującą dokonaniom samego Iana Fleminga, pełną nowych przygód i znajomych twarzy, takich jak M czy panna Moneypenny. Akcja toczy się błyskawicznie, a świat szybkich samochodów, pięknych kobiet i bezlitosnych złoczyńców wciąga czytelnika bez reszty. Nic nie ustrzeże cię przed Cynglem śmierci!

Najważniejszym elementem każdego dobrego thrillera jest fabuła – Horowitz nie zawodzi pod tym względem. Akcja pędzi naprzód… Całość utrzymana w duchu powieści Fleminga. - „New York Times Book Review”
Znajdziecie tu jednego z ciekawszych przeciwników Bonda… A także tyle atrakcji, że zaspokoją nawet najbardziej wymagających miłośników Jamesa Bonda. - „Wall Street Journal”
Horowitz dostarcza gęstej, dobrze skonstruowanej fabuły, która sprawia, że nowe przygody Bonda wciągają, ale oprócz tego dodaje szczyptę Flemingowej poetyki… Orzeźwiająca, efektowna przejażdżka. - „The Guardian”
Horowitz napisał rewelacyjną Bondową historię, tak bezbłędnie skonstruowaną, że sam autor chętnie przypisałby sobie autorstwo. Od pierwszego rozdziału świetnie oddaje styl pisania Fleminga, a nawet jego kultowe jednozdaniowe puenty. - Simon Schama, „Financial Times”
To nadal stary, dobry Bond z licencją na robienie tego, co mu się żywnie podoba… Genialne… - Matthew Dunn, FoxNews.com
Gdyby nie nazwisko Horowitza na okładce, czytelnicy mogliby pomyśleć, że to po prostu późny Ian Fleming. Cyngiel śmierci błyszczy równie jasno jak reszta historii agenta 007 z czasów Zimnej Wojny. - „Fort Worth Star-Telegram”
Imponujące… Najlepszy jak dotąd hołd dla twórczości Fleminga. - „Publishers Weekly”
Nowa powieść o Jamesie Bondzie wstrząśnie i zmiesza samego superszpiega. - Advocate.com
Bardzo szybko okazuje się, że zamiary Horowitza są dobrze przemyślane i śmiałe… Zaostrza apetyt na inne dzieła Horowitza. - „The Independent” (UK)

Anthony Horowitz Autor bestsellerowej serii szpiegowskiej dla nastolatków o Aleksie Riderze. Anthony Horowitz jest odpowiedzialny także za kilka bardzo popularnych brytyjskich seriali, w tym za „Morderstwa w Midsomer” oraz „Detektywa Foyle” (nagroda BAFTA za scenariusz).

Napisał dwie cieszące się dużym uznaniem powieści o Sherlocku Holmesie – Dom Jedwabny (REBIS 2011) oraz Moriarty (REBIS 2015), dwie powieści o Jamesie Bondzie, Cyngiel śmierci (REBIS 2015) oraz Forever and a day, jak również dwa ogromnie poczytne kryminały, Pogrzeb na zamówienie (REBIS 2018) oraz The Sentence is Death.

W 2016 popełnił Morderstwa w Somerset (REBIS 2017), które stały się bestsellerem na całym świecie, a w Japonii otrzymały osiem nagród literackich. Morderstwa w Suffolk to kontynuacja tej historii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)