Tło, REBIS
Czarodziej, Colm Toibin, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Czarodziej
Colm Toibin

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

55,20 zł 69,00 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

39,92 zł 49,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Magician
ISBN:
978-83-8188-588-1
Wydanie:
1 (2022)
Data premiery tego wydania:
2022-09-27
Liczba stron:
432
Format:
150x225

Opis książki

Czarodziej to intymny i subtelny, a jednocześnie pełen humoru portret Thomasa Manna, wybitnego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla, autora Czarodziejskiej góry.
To opowieść o życiu artysty tułacza, a jednocześnie człowieka skrzętnie chroniącego swoją prywatność i najskrytsze pragnienia, o jego relacji z bratem Heinrichem, również pisarzem, z fascynującą żoną Katią i ekscentrycznymi dziećmi na tle dramatycznych wydarzeń XX wieku: dwóch wojen światowych, triumfu i upadku Hitlera i zimnej wojny.

Tóibín, po mistrzowsku balansując na granicy między zmyśleniem a prawdą, fenomenalnie opisując intrygujący i misterny proces twórczy, od pierwszych źródeł inspiracji po skończone dzieło, zdejmuje postać pisarza z piedestału i ukazuje człowieka z krwi i kości, twórcę, ale przede wszystkim męża i ojca ze wszystkimi jego wzruszającymi lub zabawnymi słabostkami, pomyłkami i ułomnościami.

Lektura obowiązkowa dla wielbicieli prozy Manna, dla tych zaś, którzy dopiero zamierzają się z nią zapoznać – doskonałe wprowadzenie.

Ta czarowna powieść to wzruszający i intymny portret jednego mistrza spisany przez drugiego… Zachwycający hołd złożony wielkiemu człowiekowi i niezmiernie potrzebna opowieść na dzisiaj. - Anna Funder
Jak wszystko, czego tknie swą mistrzowską ręką Colm Tóibín, powieść ta jest wielkim triumfem wyobraźni – nadzwyczaj przyjemna w lekturze, erudycyjna, wyrafinowana, mądra i w pełni świadoma proza. - Richard Ford
Żaden inny z żyjących powieściopisarzy nie ukazuje kreacji artystycznej równie głęboko i klarownie jak Colm Tóibín ani nie przedstawia tak znakomicie splotu wyobraźni z pożądaniem. - Garth Greenwell

Colm Tóibín jest irlandzkim pisarzem, krytykiem teatralnymi literackim, dziennikarzem i wykładowcą.  Trzy z jego powieści, w tym Brooklyn, były nominowane do nagrody Booker Prize. Polskim czytelnikom znany jest m.in. z wydanej przez REBIS powieści Mistrz, poświęconej Henry’emu Jamesowi.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Larry D. Moore).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)