Tło, REBIS
Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza, Mark Sołonin, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza
Mark Sołonin

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

e-book (EPUB, MOBI)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Anna Pawłowska
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Ijun' 41-go. Okonczatielnyj diagnoz
ISBN:
978-83-7818-616-8
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-01-20
Liczba stron:
656
Format:
128x197

Opis książki

Ta książka to swego rodzaju uwieńczenie dotychczasowych badań Marka Sołonina i obraz początków Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mocno różniący się od wciąż utrzymujących się mitów.

Mark Solonin prezentuje swoje najnowsze badania nad przyczynami kleski Armii Czerwonej w 1941 r. Uzupelnia swoje analizy o nowe dane statystyczne, dokladne opracowania ruchów jednostek oraz relacje dowódców i zolnierzy obu walczacych armii. Lektura tysiecy stron dokumentów z archiwów rosyjskich pozwolila na opisanie nieznanych szczególów pierwszych miesiecy niemiecko-radzieckiego konfliktu i rozwiniecie tez, które przyniosly Soloninowi rozglos i uznanie czytelników.

Ta ksiazka to swego rodzaju uwienczenie dotychczasowych badan Marka Solonina i obraz poczatków Wielkiej Wojny Ojczyznianej, mocno rózniacy sie od wciaz utrzymujacych sie mitów.

Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał dotąd jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień „M”, Na uśpionych lotniskach..., Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny, Nic dobrego na wojnie oraz 25 czerwca. Głupota czy agresja?

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)