Tło, REBIS
Czerwona pigułka, Hari Kunzru, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Czerwona pigułka
Hari Kunzru

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

11,22 zł 44,90 zł oszczędzasz 75%

e-book (EPUB, MOBI)

30,32 zł 37,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Katarzyna Karłowska
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Red Pill
ISBN:
978-83-8188-347-4
Wydanie:
1 (2022)
Data premiery tego wydania:
2022-05-31
Liczba stron:
328
Format:
132x202

Opis książki

Najnowsza powieść autora Impresjonisty

Wielowarstwowa historia opowiedziana przez pryzmat mrocznej przeszłości

Czerwona pigułka to powieść o inwigilacji, wyborach rodem z Matrixa, kwestiach alt-right, o kreatywności, ludzkiej psychice i historii. To opowieść z XXI wieku opowiedziana przez pryzmat przeszłości, której najmroczniejsze rozdziały wciąż mają wpływ na naszą teraźniejszość. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać w świecie całkowicie pozbawionym znaczenia.

Mało znany nowojorski pisarz na trzy miesiące rozstaje się z młodą żoną i córeczką i przyjeżdża na stypendium nad berlińskie jezioro Wannsee, licząc, że tu dozna twórczego natchnienia i wreszcie napisze kolejną książkę. Okazuje się jednak, że dom, w którym ma zamieszkać wraz z innymi stypendystami, odbiega od jego wyobrażeń – nie mogąc znieść monitorowanej pracy przy biurku we wspólnej sali, zaczyna się zamykać w swoim pokoju, gdzie godzinami ogląda naładowany przemocą serial o policjantach. Gdy przypadkiem na imprezie w mieście poznaje Antona, jego twórcę, i rozmawiają o pesymizmie, bohater popada w obsesję związaną z charyzmatycznym scenarzystą. Podróż do jądra moralnej ciemności grozi utratą wszystkiego, co dlań najważniejsze, włącznie ze zdrowiem psychicznym.

Hari Kunzru - brytyjski powieściopisarz i dziennikarz, wiceprezes angielskiego PEN Clubu. Pracował m.in. dla „Guardiana” i „Daily Telegraph”, jest autorem podcastów i licznych tekstów o współczesnej technologii, kulturze i muzyce, a przede wszystkim nagradzanych powieści Impresjonista, Transmisja oraz My Revolutions, Gods Without Men, Białe łzy i zbioru opowiadań Noise. Czerwona pigułka to najnowsza powieść uznanego autora. Mieszka w Nowym Jorku z żoną Katie Kitamurą, również pisarką i dziennikarką.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)