Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Człowiek, który wspina się na drzewa
James Aldred

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Norbert Radomski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The Man Who Climbs Trees
ISBN:
978-83-8062-350-7
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-04-17
Liczba stron:
280
Format:
140 x 200

Opis książki

Reportażysta i dokumentalista BBC o pasji, odwadze i spełnianiu marzeń!
Jak to jest, znaleźć się na czubku figowca dusiciela na Borneo? Albo wisieć na linie w rynsztunku bojowym, aby sfilmować gniazdo harpii w Wenezueli? Albo wspinać się bez asekuracji w Kongu, żeby zobaczyć coś więcej niż słonie i goryle na dnie lasu? Albo spać w hamaku rozpiętym na wierzchołku eukaliptusa w Australii, ponad osiemdziesiąt metrów nad ziemią?
Dla Jamesa Aldreda wspinaczka po drzewach jest nie tylko profesją i źródłem utrzymania, ale i ogromną życiową pasją. Dorastał na skraju New Forest w południowej Anglii i już od wczesnego dzieciństwa uwielbiał przyrodę, szczególnie drzewa. Nic więc dziwnego, że zajął się arborystyką, a potem fotografią i filmem przyrodniczym, dołączając między innymi do ekip realizatorskich Davida Attenborough.
Wspomnienia Aldreda znakomicie oddają głęboką miłość do dzikiej i nieokiełznanej przyrody.

Znakomita lektura – niesamowite przygody i dramatyczna nowa perspektywa z ramion olbrzymów świata. - Chris Packham

Olbrzymie drzewa opisane przez Jamesa Aldreda są pełne cudów, a jego fascynująca książka to historia prawdziwej przygody - Peter Wohlleben, autor światowego bestsellera Sekretne życie drzew

Opuścić wilgotny mrok poszycia dżungli i wspiąć się na skąpane w słońcu korony drzew – to prawdopodobnie najbardziej ekscytujące objawienie świata natury. Cudowna książka Jamesa Aldreda pozwala poznać to odczucie najbliżej jak się da, bez wspinania się na drzewa samemu - Alastair Fothergill, producent seriali dokumentalnych BBC Planeta Ziemia, Błękitna planeta
James Aldred jest dokumentalistą specjalizującym się w kręceniu filmów przyrodniczych na dużych wysokościach. Przez 20 lat współpracował ze stacjami BBC i National Geographic. Wziął udział w realizacji m.in. Życia ssaków i Planety ZiemI. Człowiek, który wspina się na drzewa jest jego pierwszą książką.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia