Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Czysta anarchia
Woody Allen

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojsław Brydak
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Mere Anarchy
ISBN:
978-83-7510-089-1
Wydanie:
13 (2017)
Data premiery tego wydania:
2012-09-25
Liczba stron:
184
Format:
128x197

Opis książki

Pełen surrealistycznego i absurdalnego humoru, gier słownych, jadowitej satyry i czystego szaleństwa zbiór tekstów Woody’ego Allena

 

Czysta anarchia, zbiór tekstów Woody'ego Allena, zawiera osiemnaście przezabawnych i inteligentnych utworów, pełnych surrealistycznego i absurdalnego humoru, gier słownych, jadowitej satyry i szaleństwa. Jest wśród nich m.in. opowieść o sobowtórze mylnie uznanym za słynnego aktora i porwanym przez bandytów, o pretensjonalnym pisarzu zmuszonym do stworzenia scenariusza o gwiazdach amerykańskiej burleski filmowej, o niani, która potajemnie pisze książkę o swoich chlebodawcach, o oszustach sprzedających modlitwy przez Internet i Myszce Miki występującej jako świadek w sprawie nadużyć w Walt Disney Company. Ta książka nie tylko odpowiada na najważniejsze pytania ludzkiej egzystencji, ale także dzięki swym rozmiarom idealnie nadaje się do podkładania pod nogę rozchybotanego stolika.

Woody Allen jest nie tylko reżyserem, scenarzystą, aktorem, koncertującym od czasu do czasu  muzykiem, ale też autorem szkiców, opowiadań, felietonów i innych form literackich, które ukazują się m.in. na łamach „New Yorkera”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Adam Bielawski).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)