Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców
Shirley Reynolds, Monika Parkinson

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Poradniki
Przekład:
Grażyna Chamielec
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Teenage Depression - A CBT Guide for Parents
ISBN:
978-83-8062-335-4
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-10-02
Liczba stron:
416
Format:
128x197

Opis książki

Przystęne źródło informacji dla rodziców nastolatków chorych na depresję

Pomóż swojemu dziecku odzyskać dobre samopoczucie

Zostaw mnie, mamo!”, „Daj mi spokój, tato!” Rodzice nastolatka często słyszą takie słowa od swojego dziecka. Czasem jednak mogą one wskazywać na to, że dziecko zmaga się z depresją, która jest u nastolatków problemem częstszym, niż mogłoby się wydawać. Jakiejś formy depresji lub długotrwałego obniżenia nastroju doświadcza około 10% nastolatków.

Jeśli martwisz się, że tak jest w przypadku twojego syna lub córki, ta książka może się okazać pomocna. Dowiesz się z niej, na co zwracać uwagę i jak wspierać swoje dziecko w walce o poprawę samopoczucia.

Książka ta, napisana przez ekspertów doświadczonych w leczeniu depresji u młodych ludzi, przybliża fakty (jak również demaskuje błędne wyobrażenia) na temat tej choroby oraz proponuje pomocne strategie oparte na technikach terapii poznawczo-behawioralnej, której skuteczność została udowodniona naukowo i potwierdzona w praktyce.

Uzupełnieniem tej książki jest tom Czy mam depresję i co mogę na to poradzić?, z którego twoje dziecko może korzystać samodzielnie.

Profesor Shirley Reynolds jest ekspertem od wielu lat zajmującym się badaniem depresji, szefową Charlie Waller Institute przy Reading University oraz prezesem Brytyjskiego Stowarzyszenia Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Doktor Monika Parkinson jest psychologiem klinicznym i ekspertem w dziedzinie zdrowia psychicznego dzieci. Zajmuje się terapią dzieci, młodych ludzi i rodzin na Reading University oraz prowadzi prywatną praktykę w Berkshire. Swoją pracą wnosi znaczący wkład w badania naukowe, udzielając się jednocześnie regularnie jako wykładowca, superwizor i trener.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia