Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Detektyw Monk czystym bankrutem
Lee Goldberg

Cykl o Detektywie Monku |10

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Paweł Laskowicz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Mr. Monk is Cleaned Out
ISBN:
978-83-7510-639-8
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-07-05
Liczba stron:
328
Format:
110x175

Opis książki

Dziesiąty tom przygód byłego policjanta Adriana Monka

 

Obsesyjny. Kompulsywny. Detektyw.

Światowy kryzys gospodarczy nie ominął także Kalifornii. Stan bankrutuje i Departament Policji znowu zmuszony jest zerwać kontrakt z Adrianem Monkiem. Ten się nie martwi, przekonany, że będzie mógł spokojnie żyć z oszczędności. Okazuje się jednak, że detektyw zainwestował je u Boba Sebesa, charyzmatycznego zarządcy funduszu Reinier Investments, którego właśnie aresztowano pod zarzutem defraudacji. Konta wszystkich klientów – Monka nie wyłączając – zostały ogołocone do ostatniego centa.

Kiedy główny świadek w sprawie przeciwko Sebesowi zostaje zamordowany, Monk nabiera przekonania, że zabójstwa dokonał sam finansista, mimo że okoliczności zdają się temu zaprzeczać.

Cóż, bycie pozbawionym pracy bankrutem ma wiele niezaprzeczalnych zalet: Monk może teraz poświęcić całą swoją obsesyjno-kompulsywną energię na rozwiązanie tej najnowszej zagadki kryminalnej. Może i został ogołocony ze wszystkich oszczędności, ale nadchodzi czas odpłaty.

Lee Goldberg jest scenarzystą serialu Detektyw Monk i wielu innych programów telewizyjnych. Dwukrotnie był nominowany do Edgar Award, nagrody przyznawanej najwybitniejszym autorom kryminałów.

Źródło zdjęcia: www.leegoldberg.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)