Tło, REBIS
Diuna. Książę Kaladanu, Kevin J. Anderson, Brian Herbert, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Diuna. Książę Kaladanu
Kevin J. Anderson, Brian Herbert

Diuna | Trylogia Kaladanu |1

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

e-book (EPUB, MOBI)

39,92 zł 49,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Dune: The Duke of Caladan
ISBN:
978-83-8188-356-6
Wydanie:
1 (2022)
Data premiery tego wydania:
2022-01-18
Liczba stron:
440
Format:
150x225

Opis książki

Zaczyna się legenda

Leto Atryda, książę Kaladanu i ojciec Muad’Diba. Wszyscy wiedzą o upadku i wzlocie jego syna, natomiast niewiele wiadomo o nim, spokojnym władcy Kaladanu, i jego partnerce, ani o tym, jak książę niewiele znaczącej planety zaskarbił sobie względy imperatora i wzbudził gniew rodu Harkonnenów, wchodząc na drogę, która przywiodła go do śmierci. Oto ta historia.

Leto cierpliwie i wiernie służy Tronowi Złotego Lwa. Podczas gdy inni spiskują i knują, książę Kaladanu działa. Ale jego potężni wrogowie uważają, że zanadto wyrasta ponad swój stan i że ród Atrydów osiąga zbyt wysoką pozycję. Otoczony przez niewidzialnych wrogów Leto musi zdecydować, czy ciężar powinności i honoru jest wart ceny jego życia, rodziny i miłości.

Kevin J. Anderson zasłynął powieściami osadzonymi w świecie Gwiezdnych wojen i cyklem „Z archiwum X”. Jego Budowniczowie nieskończoności (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula. Razem z Brianem Herbertem kontynuuje sagę Franka Herberta o Diunie. Napisali m.in. dwie nowe trylogie: „Legendy Diuny” i „Preludium do Diuny”, a także zwieńczenie legendarnych „Kronik Diuny” i książki uzupełniający cały cykl.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Starkin).

Brian Herbert to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator legendarnych „Kronik Diuny”. Wraz z Kevinem J. Andersonem napisał m.in. dwie nowe trylogie: „Legendy Diuny” i „Preludium do Diuny”, a także dwutomowe zwieńczenie „Kronik...” i książki uzupełniający cały cykl. Jest też autorem biografii Franka Herberta Dreamer of Dune.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Matt Crampton).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)