Tło, REBIS
Do fanatyków. Trzy refleksje, Amos Oz, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Do fanatyków. Trzy refleksje
Amos Oz

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

21,61 zł 34,90 zł oszczędzasz 38%

e-book (EPUB, MOBI)

23,92 zł 29,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Leszek Kwiatkowski
Oprawa:
oprawa spiralkowa
Tytuł oryginalny:
Szalom la-kana'im
ISBN:
978-83-8062-320-0
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-05-15
Liczba stron:
144
Format:
128x197

Opis książki

Oto trzy eseje, w których Amos Oz mierzy się z problemami historycznymi, politycznymi i społecznymi, ważnymi dziś nie tylko w Izraelu

Co jest istotą fanatyzmu? Skąd się on bierze? A może jego ziarno tkwi w każdym z nas? Czy można mu jakoś przeciwdziałać?

Choć autor odnosi się do historii, kultury i uwarunkowań Izraela, jego refleksje są przejmująco uniwersalne i niezwykle aktualne. Zwraca się zaś przede wszystkim do tych czytelników, którzy nie podzielają jego poglądów. Wyraża niepokój o przyszłość, ale też nadzieję, że lepsza przyszłość jest możliwa.

W świecie, w którym coraz silniej dają o sobie znać nacjonalizm i inne skrajne ideologie, warto wsłuchać się w jego głos.

Amos Oz, prozaik, eseista i publicysta, najpoczytniejszy na świecie pisarz izraelski. Walczył w wojnie sześciodniowej i Jom Kipur, od lat działa na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród literackich, jego książki przełożono na 37 języków, od lat wymienia się go wśród kandydatów do literackiego Nobla. Spośród bogatego dorobku Oza DW REBIS wydał m.in. Rymy życia i śmierci, Wśród swoich, Judasza oraz autobiograficzną Opowieść o miłości i mroku, którą w 2015 roku zekranizowała Natalie Portman.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia