Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dokąd odchodzą parasolki
Afonso Cruz

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Para onde vao os guarda-chuvas
ISBN:
978-83-8062-336-1
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-09-18
Liczba stron:
624
Format:
150x225

Opis książki

Wielka i wspaniała powieść, która rozwija się w cudowny dywan życia, utkany z materii i kolorów, które znajdujemy, gubimy i mamy nadzieję ponownie odnaleźć.

Moja mama, panie Elahi, zadawała sobie pytanie, dokąd odchodzą parasolki. Zawsze, gdy wychodziła z domu, gubiła parasolkę. A przez całe życie nie znalazła ani jednej. Dokąd to mogą odchodzić parasolki?

Tłem tej powieści o zniewalającym wręcz uroku jest Orient - ze wszystkim, co ma w sobie magicznego, innego i przewrotnego. Równie niezwykli są zaludniający ją bohaterowie, a wśród nich człowiek, który pragnie być niewidzialny, dziecko, które chciałoby latać jak samolot, kobieta pragnąca wyjść za mężczyznę o niebieskich oczach, niemy poeta dłońmi wyczarowujący wiersze, zakochany hindus i chłopiec, który w ustach ma cały wszechświat.
Afonso Cruz (ur. 1971), portugalski pisarz, autor filmów animowanych, ilustrator i muzyk grupy bluesowej The Soaked Lamb. Jest laureatem wielu nagród artystycznych i literackich. Jedyna opublikowana dotychczas po polsku powieść Cruza - Kukła Kokoszki – została w 2012 roku uhonorowana m.in. Europejską Nagrodą Literacką.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)