Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dom Jedwabny. Nowy Sherlock Holmes
Anthony Horowitz

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
The House of Silk
ISBN:
978-83-7510-815-6
Wydanie:
2 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-11-02
Liczba stron:
304
Format:
135 x 215

Opis książki

Sherlock Holmes – ikona detektywistyki powraca!

Kolejna część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której wcześniej nie można było ujawnić ze względu na charakter sprawy i pozycję zamieszanych w nią osób.

Gdy doktor Watson przybywa z kilkudniową towarzyską wizytą na Baker Street, nie spodziewa się, że dane mu będzie wziąć udział w kolejnej niezwykłej przygodzie u boku najwybitniejszego z detektywów. I nawet gdy z prośbą o pomoc zjawia się u Sherlocka Holmesa pewien marszand z Wimbledonu, zaplątany w transatlantycką awanturę, nic jeszcze nie zwiastuje rychłego ujawnienia afery z udziałem czołowych postaci londyńskiej socjety. Afery tak ohydnej, że nawet wierny kronikarz Holmesa, doktor Watson, nie pozwolił opublikować swej relacji wcześniej niż po stu latach…

Anthony Horowitz jest pisarzem i scenarzystą popularnych  seriali telewizyjnych, mistrzem budowania napięcia. Za scenariusz do serialu Detektyw Foyle otrzymał nagrodę BAFTA (British Academy of Film and Television Arts). Adaptował na potrzeby telewizji powieści Agathy Christie o Herculesie Poirot, zaopatrywał w historie także inne produkcje, jak Morderstwa w Midsomer czy Wypadek. Horowitz jest również autorem m.in. serii „Księga Pięciorga” oraz bestsellerowego cyklu o nastoletnim detektywie Aleksie Riderze. Dom Wydawniczy REBIS opublikował jego Dom Jedwabny – powieść z Sherlockiem Holmesem i Johnem Watsonem.

Więcej informacji na temat autora można znaleźć na stronie internetowej www.anthonyhorowitz.com, a także na jego koncie w serwisie Twitter: @AnthonyHorowitz.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)