Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Domek z piernika
Carin Gerhardsen

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Pepparkakshuset
ISBN:
978-83-7510-783-8
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-05-08
Liczba stron:
368
Format:
125 x 195

Opis książki

Pierwsza część cyklu o Hammarby, serii kryminałów pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji

 

Sztokholm. Listopadowy poniedziałek. Zmierzcha, pada śnieg. Mężczyzna siedzi wygodnie w wagonie metra. Zastanawia się, czy widać po nim, że jest szczęśliwy. Czy komuś to przeszkadza?

W środkowej Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Kiedy inspektor Conny Sjöberg z policji w Hammarby zaczyna podejrzewać, że mogą być ze sobą powiązane, czuje, jak przenika go lodowate zimno. Gdzieś tam czai się człowiek, którym kierują bardzo osobiste motywy i który nie cofnie się przed niczym.

Domek z piernika to pierwsza część cyklu o Hammarby, nowej serii kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pod koniec książki czytelnik pragnie tylko jednego: żeby ta opowieść się nie kończyła. I tak właśnie się dzieje.

Pasjonująca, świetnie napisana książka. I choć może się to wydać dziwne – przyjemna. Ciekawe, jak dalej potoczy się ta zajmująca opowieść o Connym Sjöbergu i kilku policjantach z jego posterunku. - „Dala-Demokraten”
Autorce znakomicie udaje się przełamać utarte schematy związane z tym, co – jak sądzimy – czyni z człowieka przestępcę - „Boras Tidning”
W tej książce jest coś, co sprawia, że brutalność niczym wąż podpełza do nas nieprzyjemnie blisko. - „Katrineholmskuriren”

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki grać w golfa. Przez krytyków jest uważana za poważną konkurentkę Lizy Marklund. REBIS opublikował dotąd trzy książki z serii o Hammarby: Domek z piernika, Najmroczniejsza ciemność i Kołysanka na śmierć.

Tak, Carin Gerhardsen jest dobra. Według mnie zajmuje w tej chwili pierwsze miejsce wśród autorek powieści kryminalnych. - Bokhora.se

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)