Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dotknij wiatru, dotknij wody
Amos Oz

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Danuta Sękalska
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Touch the Water, Touch the Wind
ISBN:
978-83-7510-688-6
Wydanie:
2 (2014)
Data premiery tego wydania:
2011-06-14
Liczba stron:
160
Format:
128x197

Opis książki

Opowieść o miłości, samotności i odwiecznym marzeniu o nieśmiertelności

 

Dotknij wiatru, dotknij wody Amosa Oza jest książką magiczną. Jest poezją i muzyką. Opowieścią o miłości i samotności. O ludziach szukających ucieczki przed wrogim światem i o ich odwiecznym marzeniu o nieśmiertelności. Ale i o tym, jak wszystko – drzewa, kościelne wieże, nawet drobne przedmioty materialne – sięga tęsknie wzwyż, pragnie uwolnić się od cielesności, ulecieć w sferę ducha.

Początkowo akcja rozgrywa się w Polsce – ale w Polsce ze snu, o jakiej opowiadała Ozowi matka – a potem przenosi się do Ziemi Obiecanej, gdzie bohater książki, marzycielski syn zegarmistrza z miasta M., chroni się przed wojną i nareszcie znajduje ukojenie.

Amos Oz, laureat literackiej Nagrody Izraela, najsłynniejszy i najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz, został uhonorowany licznymi międzynarodowymi nagrodami, między innymi Nagrodą Goethego, Nagrodą Heinego oraz Nagrodą Księcia Asturii. Jego książki zostały przełożone na trzydzieści siedem języków. Polski czytelnik zna m.in. jego powieści Mój Michał, Czarna skrzynka i Opowieść o miłości i mroku. Nakładem REBISU ukazały się Fima, Poznać kobietę, Pantera w piwnicy, Rymy życia i śmierci, Nagle w głębi lasu, Sceny z życia wiejskiego, Tam, gdzie wyją szakale i Dotknij wiatru, dotknij wody. Od kilku lat Oza wymienia się wśród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)