Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Druga krucjata
Jonathan Phillips

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Norbert Radomski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
THE SECOND CRUSADE
ISBN:
978-83-7510-805-7
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-06-18
Liczba stron:
528
Format:
150x225

Opis książki

Świeże spojrzenie na genezę i przebieg drugiej krucjaty

Znakomita książka […] prezentuje nowoczesną syntezę tematu w świetle obecnego stanu badań nad historią krucjat. - prof. Malcolm Barber, Reading University
Jednym z osiągnięć tej wnikliwej pracy jest to, że poznając nieistniejący już świat, głębiej zastanawiamy się nad naszym własnym. - „The Guardian”

Druga wyprawa krzyżowa (1145-1149), nader rzadko brana na warsztat historyka, była niezwykle śmiałą próbą rozprawienia się z niewiernymi aż na trzech frontach. Hufce krzyżowców, zachęcane przez papieża Eugeniusza III oraz Bernarda z Clairvaux, zamierzały pokonać muzułmanów w Ziemi Świętej i na Półwyspie Iberyjskim, a także pogan w północno-wschodniej Europie. Jednak - ku zaskoczeniu i przerażeniu społeczeństwa wychowanego na triumfalnych wspomnieniach pierwszej krucjaty – jedynie w Iberii odniosły one pewien sukces.

Jonathan Phillips jest wykładowcą historii wypraw krzyżowych na University of London. Ma na swoim koncie wiele publikacji, m.in. The Crusades, 1095-1197 oraz The Fourth Crusade and the Sack of Constantinople, a także artykuły w „BBC History Magazine” i „History Today”.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)