Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dziecko Rosemary
Ira Levin

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Bogdan Baran
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Rosemary's Baby
ISBN:
978-83-7818-626-7
Wydanie:
3 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-07-29
Liczba stron:
296
Format:
128x197

Opis książki

Kultowa książka, na podstawie której Roman Polański nakręcił oscarowy film z Mią Farrow i Jonem Cassavetesem oraz muzyką Krzysztofa Komedy, z kolei w 2014 roku na jej podstawie powstał miniserial z Zoe Saldaną, Patrickiem J. Adamsem i Weroniką Rosati

Dziwni sąsiedzi, niepokojące odgłosy zza ściany i sny przerażające jak horror, tajemnicze napoje, zioła o odstręczającym zapachu, śmierć przyjaciela, mroczne książki zawierające informacje, od których cierpnie skóra – czego jeszcze potrzebuje młoda, prostoduszna, oczekująca swego pierwszego dziecka kobieta, by uwierzyć, że jej mąż oddał duszę diabłu i jemu poświęcił dziecko, które ona nosi w sobie?

Ira Marvin Levin (1929-2007) był amerykańskim pisarzem pochodzenia żydowskiego. Studiował filozofię i filologię angielską na Uniwersytecie Nowojorskim. Po studiach pisał skrypty dla telewizji scenariusze dla do filmów szkoleniowych. Zadebiutował książką A Kiss Before Dying już w wieku 22 lat. Tworzył sztuki teatralne i teksty piosenek, ale nie porzucił również pisania prozy. Jest również autorem tekstu do musicalu Drat! The Cat!. Napisał łącznie siedem powieści i dziewięć sztuk, z czego pięć powieści i trzy sztuki doczekały się adaptacji filmowych. Jego najpopularniejsze dzieło, Dziecko Rosemary, zostało zekranizowane w 1968 roku przez Romana Polańskiego. Dwa razy się żenił i rozwodził, najpierw z Gabrielle Aronsohn, następnie z Phyllis Sugarman. Miał trzech synów z pierwszego małżeństwa – Adama, Jareda i Nicholasa.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)