Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dziki kontynent
Keith Lowe

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Mirosław P. Jabłoński
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Savage Continent
ISBN:
978-83-7510-820-0
Wydanie:
6 (2017)
Data premiery tego wydania:
2016-08-09
Liczba stron:
544
Format:
150x225

Opis książki

„Przejmująca i dosadna – ta znakomita książka przedstawia obraz kontynentu w objęciach chaosu i bezprawia” – Ian Kershaw

Przejmująca i dosadna – ta znakomita książka przedstawia obraz kontynentu w objęciach chaosu i bezprawia. - Ian Kershaw, autor m.in. biografii A. Hitlera
Niesamowita szczegółowość i wrażliwość na wszelkie wojenne paradoksy. - „Literary Review”
Wyczerpująca praca, zadziwiająca książka – ostateczny rachunek tej ogromnej tragedii, jaką była druga wojna światowa - „Financial Times”
Lowe ma dobre oko do odkrywania szczegółów i ujawniania manipulacji statystykami, jakich dopuszczały się – a często nadal dopuszczają – różne strony konfliktu. Świetnie ukazuje coś, co można nazwać «wojnami w wojnie». - Michael Burleigh, autor książki „Trzecia Rzesza: nowe spojrzenie”

Druga wojna światowa wcale nie skończyła się w maju 1945 roku – to, co działo się potem, niewiele miało wspólnego z pokojem. Zrujnowane miasta i wioski, brak instytucji prawa, zabójczy głód i nędza, odkrywanie wojennych koszmarów (wyzwalanie obozów), ustalanie nowych granic (brutalne przesiedlenia i wypędzenia) i porządków (prawica kontra komuniści) – wszystko to wyzwalało w ludziach i tak zdeprawowanych przez wojnę najgorsze instynkty. Europą wstrząsały kolejne fale przemocy: bezlitosny odwet na pokonanych wrogach, zemsta na kolaborantach, krwawe czystki etniczne i pogromy, wojny domowe. Taka była rzeczywistość Europejczyków, w której musieli budować nowe życie.

Dziki kontynent, obficie czerpiąc z dokumentów źródłowych, dostępnych danych statystycznych i literatury przedmiotu, a przede wszystkim z relacji i wspomnień świadków, maluje sugestywny i wiarygodny obraz okresu pomiędzy zakończeniem drugiej wojny światowej a początkiem zimnej wojny.

Keith Lowe jest historykiem i pisarzem, autorem powieści Tunnel Vision i New Free Chocolate Sex oraz książki historycznej o drugiej wojnie światowej Inferno. Za Dziki kontynent otrzymał nagrodę PEN Hessell-Tiltman Prize.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia