Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Dziki łabędź i inne baśnie
Michael Cunningham

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
A Wild Swan and Other Tales
ISBN:
978-83-8062-026-1
Wydanie:
2 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-10-25
Liczba stron:
160
Format:
140 x 200

Opis książki

Jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich.

Dlaczego Piękna poprosiła ojca tylko o białą różę? W jaki sposób zostaje się czarownicą? Co się dzieje z królewiczem skazanym na życie z łabędzim skrzydłem zamiast ramienia? Kim są współczesny dzielny ołowiany żołnierzyk i baletnica? Co się stało z obciętymi włosami Roszpunki? Jaki los czeka bohaterów baśni, gdy wybrzmi „I żyli długo i szczęśliwie”? I czy my sami, znając czarodziejskie formułki, nie mielibyśmy ochoty trochę… napsocić?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w niniejszym zbiorze „baśni dla dorosłych”, które udowadniają uniwersalność i ponadczasowość starych historii, ale pokazują też, co zmyślne, dowcipne i utalentowane pióro może wyczarować z od dawna osłuchanych, znanych wszystkim bajek.

Michael Cunningham uznawany jest za jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy amerykańskich. REBIS opublikował jego powieści Dom na krańcu świata, Z ciała i z duszy, Wyjątkowe czasy, Nim zapadnie noc, Królowa śniegu i Godziny. Ta ostatnia zdobyła Nagrodę Pulitzera oraz PEN/Faulkner Award. Na jej podstawie Stephen Daldry nakręcił film z Meryl Streep, Julianne Moore i Nicole Kidman (nagrodzonej Oscarem i Złotym Globem za rolę Virginii Woolf).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (2)

Któż z nas nie zna baśniowej historii królewskich braci zamienionych w łabędzie, których uratowała mała siostrzyczka dziergając dla nich kamizelki z parzących pokrzyw. Pamiętam, gdy byłam małym dzieckiem i mama czytała mi książki na dobranoc, niektóre budziły we mnie takie emocje,że nie mogłam po nich zasnąć. Bałam się Baby Jagi, Królowej Śniegu, cieszyłam się, że książę uratował Śnieżkę. Jednak nigdy się nie zastanawiałam, czy bohaterowie później naprawdę " ... żyli długo i szczęśliwie" Czytając historie opowiedziane przez realistę, pozbawionego sentymentu, poczułam się oszukana, odarta z marzeń, bo ja naprawdę wierzyłam, że moi bohaterowie żyją pławiąc się w szczęściu. Nigdy już nie będę chciała być królewną, którą uratował książę, ale łaskawszym okiem spojrzę na Baba Jagę, bo jeśli wierzyć autorowi to splot wydarzeń i ciężkie życie wykształciły jej charakter, a nie była taka od urodzenia. Tak swoją drogą zastanawiam się jak odebrałabym tę książkę mając kilkadziesiąt lat, a nie kilkanaście.
bibliotekazps1.znin

Multimedia (1)

Wyborcza.pl: "Książka dnia" Michała Nogasia - "Dziki łabędź i inne baśnie"

Zobacz więcej ...

Wyborcza.pl: "Książka dnia" Michała Nogasia - "Dziki łabędź i inne baśnie"

Zobacz więcej ...