Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

E10960 Marco Polo: od Wenecji do Xanadu
Laurence Bergreen

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
MARTA DZIUROSZ-USŁUGI LINGWISTYCZNE
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Marco Polo: From Venice to Xanadu
ISBN:
978-83-7510-200-0
Wydanie:
1 (2008)
Data premiery tego wydania:
2008-11-18
Liczba stron:
428
Format:
150 x 225

Opis książki

Pierwsza tak wnikliwa i rzetelna biografia jednej z najbardziej fascynujących postaci w historii świata, podróżnika, który jako jeden pierwszych ludzi Zachodu dotarł do Państwa Środka

 

Marco Polo – jeden z największych podróżników – jako jeden z pierwszych Europejczyków dotarł do Chin, odkrył też drogę lądową do Indii. Syn weneckiego kupca, jako siedemnastolatek wyrusza wraz z ojcem i stryjem w niezwykłą podróż – z listami od papieża na dwór Kubilaj-chana. Zyskując względy najpotężniejszego ówczesnego władcy, w jego imieniu przemierza rozległe imperium mongolskie. Poznaje surowe życie w jurtach, ale i wspaniałości letniego pałacu chana, rytuały stepowych plemion, ale też wyrafinowane rozrywki chińskich elit i zdobycze pod wieloma względami bardziej niż europejska rozwiniętej cywilizacji Państwa Środka. Odyseja Jedwabnego Szlaku zaowocowała cudownym Opisaniem świata (spisanym w genueńskiej niewoli), w którym ów średniowieczny kupiec - niczym Szeherezada - ma dla czytelnika ciągle nową, frapującą opowieść.

Korzystając ze źródeł w kilku językach oraz doświadczeń z własnych podróży śladami wenecjanina, autor bada legendę Marca Polo i narosłe wokół niej kontrowersje. Powstała w ten sposób barwna - na poły biografia, na poły dziennik z podróży - kronika losów człowieka, który poszerzył horyzonty ludzkiej wiedzy i wyobraźni.

 

Laurence Bergreen, harwardczyk, jest autorem nagrodzonej wieloma wyróżnieniami książki Poza krawędź świata: opowieść o Magellanie i jego przejmującym grozą rejsie dookoła Ziemi, a także biografii m.in. Louisa Armstronga, Ala Capone i Irvinga Berlina.
Laurence Bergreen,(ur. w 1959) jest autorem kilkunastu książek, w tym biografii Marco Polo (REBIS 2008) oraz bestselleru o pamiętnym rejsie Magellana Poza krawędź świata (REBIS 2014). Pisał dla „New York Timesa”, „Los Angeles Times”, „Wall Street Journal”, „Chicago Tribune”, „Newsweeka” i „Esquire”. Mieszka z żoną w Nowym Jorku, jest ojcem dwojga dzieci.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)