Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Enigma
Mariusz Grajek

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
ISBN:
978-83-7510-103-4
Wydanie:
6 (2010)
Data premiery tego wydania:
2007-11-20
Liczba stron:
704
Format:
150 x 225

Opis książki

                               Najbardziej wszechstronne podsumowanie historii złamania szyfrów Enigmy, jakie dotąd oddano w ręce polskiego czytelnika


Wiedza o roli Polaków w złamaniu szyfrów Enigmy jest nadal bardzo skąpa.

Odtajnienie tysięcy dokumentów z brytyjskich i amerykańskich archiwów nie wpłynęło na opinię o dominującej roli kryptologów alianckich. Tymczasem wiedza o wkładzie Polaków oparta jest nadal na nielicznych i dość leciwych relacjach.

Aby oddać należny honor niedocenianym bohaterom konieczne było wyjście poza perspektywę historyka. Spoglądając na złamanie szyfrów Enigmy nie tylko w kategoriach walki wywiadów, lecz także  matematycznego i kryptologicznego wyzwania, odnajdujemy perspektywę, pozwalającą obiektywnie ocenić dokonania wszystkich uczestników tej niezwykłej historii.

Książka pozwala w pełni docenić pionierski i decydujący udział polskich kryptologów i matematyków w historii Enigmy. W wymiarze intelektualnym przygoda z szyframi jest równie fascynująca, jak w warstwie historycznej czy sensacyjnej.

Marek Grajek zawodowo zajmuje się kryptologią, natomiast historia jest jego pasją. Ten zbieg zainteresowań sprawił, że musiał się zmierzyć z tematem, w którym obie dziedziny nierozerwalnie się splatają: z historią złamania szyfrów Enigmy.

Źródło zdjęcia: www.mowiawieki.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)