Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Federico Fellini. Księga filmów
Tullio Kezich

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Agnieszka Gołębiowska
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Fellini Book of Films
ISBN:
978-83-7510-434-9
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-11-03
Liczba stron:
320
Format:
245x315

Opis książki

Całościowa i wyczerpująca panorama przeniesionego na taśmę filmową świata wyobraźni F. Felliniego

Ponad pięćdziesiąt lat temu odbyła się premiera Słodkiego życia, filmu, który początkowo wywołał skandal, a obecnie uchodzi za manifest epoki, punkt zwrotny w historii kina, niekwestionowane arcydzieło, którego wymowa pozostaje zadziwiająco aktualna.

Federico Fellini (1920–1993), reżyser Słodkiego życia, Ośmiu i pół, Amarcordu i wielu innych mistrzowskich obrazów, należy do największych filmowców wszech czasów. Jego bogata twórczość – 25 filmów zrealizowanych w ciągu 43 lat – zainspirowała wszystkie kolejne pokolenia twórców kina, od Ingmara Bergmana po braci Coen. Wydana pod egidą Fondazione Fellini monografia Tullia Kezicha, wybitnego krytyka filmowego i wieloletniego przyjaciela reżysera, została pomyślana jako całościowa i wyczerpująca panorama przeniesionego na taśmę filmową świata wyobraźni Felliniego. Tekstom o życiu, filmach i projektach towarzyszy ponad 400 ilustracji – fotosów i zdjęć z planu, rysunków Maestra, fotografii ze zbiorów prywatnych – z których wiele nie było wcześniej publikowanych. Ta wyjątkowa książka, dynamiczne połączenie barwnej kroniki, celnej analizy krytycznej i obiektywnego dokumentu, jest niezbędną lekturą dla każdego konesera sztuki filmowej.

Tullio Kezich był bliskim przyjacielem Felliniego od czasów realizacji jego pierwszego filmu, powiernikiem, doradcą i uważnym komentatorem wszystkich jego kolejnych dzieł. Jest krytykiem filmowym „Corriere della Sera”, autorem licznych książek na temat kina, w tym biografii Federico Fellini, la vita e i film, powszechnie uważanej za najlepsze dzieło poświęcone reżyserowi, a także dramatopisarzem, prozaikiem i scenarzystą.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)