Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Fortyfikacje Trzeciej Rzeszy
J.E. Kaufmann, Robert M. Jurga

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Sławomir Kędzierski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
FORTRESS THIRD REICH
ISBN:
978-83-7510-110-2
Wydanie:
3 (2014)
Data premiery tego wydania:
2012-08-14
Liczba stron:
536
Format:
150x225

Opis książki

Niemieckie umocnienia i systemy obrony w II wojnie światowej

Publikacja ta jest pierwszym wyczerpującym omówieniem umocnień III Rzeszy, które tworzyły najsilniej ufortyfikowane terytorium w historii. Wzbogacona dziesiątkami rysunków technicznych, zawiera szczegółowy opis rozwoju niemieckich systemów obronnych w latach 1933–1945

Owe systemy obronne obejmowały tradycyjne wielkie dzieła fortyfikacyjne, jakie w latach trzydziestych znajdowały się na wschodnich rubieżach III Rzeszy (m.in. potężny Front Forteczny Łuku Odry i Warty – Międzyrzecki Rejon Umocniony), a także – jak w przypadku Wału Zachodniego – oparte na mniejszych obiektach tworzących rozbudowaną w głąb obronę. Przedstawiono także Wał Atlantycki, stanowiący największą linię umocnioną II wojny światowej. Omówione zostały różnorodne typy umocnień, od małych schronów bojowych po ogromne schrony dla okrętów podwodnych. Zaprezentowano także schrony przeciwlotnicze i podziemne fabryki, które, choć niezaprojektowane do walki, także stanowiły część systemu obrony Niemiec.

Książka zawiera 85 rysunków technicznych, 17 szczegółowych map i ponad 140 fotografii – w tym wiele dotąd niepublikowanych.

J.E. Kaufmann jest cenionym amerykańskim znawcą fortyfikacji. Opublikował m.in. znane w Polsce prace Twierdza Europa (wraz z Robertem M. Jurgą) i Linia Maginota (wraz z H.W. Kaufmann). Jego żona H.W. Kaufmann jest tłumaczką książek i artykułów o historii wojskowości. Mieszkają w San Antonio w Teksasie.
Robert M. Jurga jest wybitnym polskim badaczem historii fortyfikacji, autorem licznych książek i ilustratorem, którego prace ukazywały się w wielu publikacjach na całym świecie. Opublikował m.in. album Fortyfikacje III Rzeszy w rysunkach przestrzennych. Mieszka w Zielonej Górze.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)