Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Fräulein France
Romain Sardou

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Monika Szewc-Osiecka
Oprawa:
zintegrowana
ISBN:
978-83-7818-681-6
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-04-07
Liczba stron:
304
Format:
135x215

Opis książki

Odważna powieść historyczna Romaina Sardou, autora bestsellera I odpuść nam nasze winy

Wrzesień 1940 roku. Po klęsce Francji zaczęła się okupacja.

Niemcy, rozzuchwaleni zwycięskim marszem na Zachód, korzystają z wszelkich dostępnych uciech Paryża. Do słynnego domu publicznego Sfinks przybywa nowa dziewczyna. Ma na imię France i jest zniewalająco piękna. Ma wysokie wymagania – „obsługuje” tylko śmietankę niemieckiej armii.

Co skrywa pozorny chłód tej kobiety? Żadne jej słowo ani gest nie są dziełem przypadku. Tajemnicza i nieprzenikniona Fräulein France prowadzi własną wojnę…

Romain Sardou, znany w Polsce z takich powieści, jak I odpuść nam nasze winy czy Ale nas zbaw ode złego, powraca ze skonstruowaną po mistrzowsku, odważną powieścią historyczną. Opowiada o kompromisowej postawie najwyższych sfer Paryża w czasach okupacji hitlerowskiej, ale także o grozie tamtych czasów i bohaterstwie, jakie wykuwało się w ich ogniu.

Romain Sardou, francuski pisarz, urodził się w długiej linii artystów, wokalistów, aktorów i pisarzy. Do jego pasji należą muzyka (długo fascynował się twórczością Richarda Wagnera), teatr i literatura. Rzucił szkołę średnią rok przed ukończeniem, by oddać się dramatopisarstwu. Poźniej przez dwa lata pracował w Los Angeles, pisząc scenariusze dla dzieci, po czym powrócił do Francji i napisał swoją pierwszą powieść.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Diagoras de Mélos).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)