Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Gdzie się podziały dziewczęta?
Leena Lehtolainen

Cykl o Marii Kallio |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Sebastian Musielak
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
MINNE TYTOT KADONNEET
ISBN:
978-83-7510-794-4
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-04-09
Liczba stron:
328
Format:
125x195

Opis książki

„Niezwykła umiejętność Leeny Lehtolainen – łączenie wciągającego kryminału z dobrze opowiedzianą historią o naszej współczesności – stała się już niemal znakiem firmowym pisarki” - „Lapin Kansa”

Maria Kallio wraca ze stresującej i pełnej niebezpieczeństw podróży służbowej do Afganistanu. Na odpoczynek nie ma szans, bo w Finlandii od razu musi się zmierzyć ze sprawą zniknięcia w Espoo trzech młodych muzułmanek.

Na domiar złego w śniegu zostaje znaleziona czwarta ofiara – dziewczyna uduszona własną chustą. Czy te przypadki coś ze sobą łączy? Czy dziewczęta  padły ofiarą seryjnego mordercy? A może to ich rodziny mają coś wspólnego z zaginięciami?

Gdzie się podziały dziewczęta? to surowy opis zderzenia odmiennych tradycji we współczesnej, wielokulturowej Finlandii. Kto ma rację w sytuacji, w której dochodzi do konfrontacji dwóch prawd?

Leena Lehtolainen, jedna z najpopularniejszych i najpoczytniejszych fińskich pisarek znana już w Polsce z trzech powieści. Jest także krytykiem i badaczem literackim. Sławę i uznanie przyniosła jej seria powieści o prawniczce i policjantce Marii Kallio.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Anneli Salo).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)