Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Generałowie
W.E.B. Griffin

Braterstwo broni |6

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE GENERALS
ISBN:
978-83-7301-979-9
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-11-03
Liczba stron:
384
Format:
135 x 215

Opis książki

Piąty tom cyklu „Braterstwo broni”

 

Trwa wojna w Wietnamie. Lowell, Felter, MacMillan i Parker - doświadczeni i jak zawsze gotowi odpowiedzieć na wezwanie ojczyzny - znowu w akcji. Tym razem przychodzi im poprowadzić najdzielniejszych synów Ameryki przeciwko nieustępliwemu, podstępnemu wrogowi, ukrytemu głęboko w tropikalnej dżungli. Jest to wojna zupełnie nowego rodzaju, lecz i armia, w której czterej bohaterowie zdobywają generalskie gwiazdki, to już całkiem inna armia- świetnie wyszkolona, dysponująca nowoczesnym sprzętem, gotowa na wszystko i żądna chwały…

 

W.E.B. Griffin jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. „Braterstwo broni” to jedno z najsłynniejszych jego dzieł.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazało się też pięć tomów jego cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta, Zakładniczka, Łowcy, Strzelcy i Tajne operacje.

 

 

W.E.B. Griffin –  (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).

Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)